Ünlü CEO ‘devalüasyondan korunmak için Bitcoin alın’ dedi…

0 1

BitGo CEOsu: COVID-19’dan kaynaklanan devalüasyondan korunmak için birikiminizin %3’ünü Bitcoine yatırın.

Kripto para birimi varlık yöneticisi BitGonun CEOsu koronavirüs ve karantina sürecinin insanları fiat para biriminden çıkarıp altına ve Bitcoine yönelmeye zorlayacağı konusunda uyardı.

Mike Belshe 12 Ağustostaki bir dizi tweette yatırımcıları portföylerinin en az yüzde 3ünü Bitcoine yönlendirmeye davet etti.

Belshe: Yatırımcılar nakitten altına ve Bitcoine geçecek

Belshe dünyanın dört bir yanındaki birden fazla yargı sistemi zorunlu karantina koşullarına yeniden girdiğinden Amerika Birleşik Devletlerinde hükümetin bu politikayı kullanarak kendisine bir hapishane yarattığını söyledi.

“Hükümet demokratlar tarafından karantinayı sürdürmeye zorlanıyor ve bu da onları daha da hızlı para basmaya zorlayacak. Kurumsal yatırımcılar bunu işaret ediyor ve devalüasyonun elde nakit tutmayı zorlaştıracağını kabul ediyor” diye yazdı.

Bu kurumlar milyar dolarlık MicroStrategy şirketi Bitcoini hazine rezerv varlığı olarak benimsediğini teyit ettiğinde bu hafta manşetlerde dikkat çekici bir şekilde yer aldılar.

250 milyon dolarlık bu yatırım değişim duygusunu pekiştirdi ve CEO Michael Saylor Bitcoinin benzersiz özelliklerini vurguladı.

“Alternatifler arıyorlar ve bu… Sonunda Bitcoin’e ve altına geliyorlar” şeklinde konuşan Belshe “Şu anda henüz Bitcoine yatırım yapmadıysanız net değerinizin en az % 3ünü Bitcoine koymanın zamanı gelmiştir. Bu hayatınız boyunca muhtemelen göreceğiniz en düşük riskli en yüksek asimetrik ters yatırımdır. Ya da karantinayı durdurun. Ama yine de Bitcoin alın” dedi…

Cointelegraphın bildirdiği gibi kilitlemelerin arkasındaki temek dayanak Bitcoin destekçileri tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı.

Özellikle “Bitcoin Standardı” yazarı Saifedean Ammous karantinanın uzun vadede bir ülkenin nüfusu için Koronavirüsten çok daha zararlı olduğu için bu önlemi eleştirdi.

Eleştiri Ammous’un kitabında yer alanlardan ve Henry Hazlitt’in “Tek Derste Eknonomi” gibi harcama ve borçlanmaya dayalı ekonomi politikasını eleştiren diğerlerinden kaynaklanıyor.

Enflasyonist fiat para birimi ile azalan refah arasındaki açık bir ilişki Bitcoinin gelecek’te tasarruf etmek isteyenler için tek gerçek çözüm olduğu anlamına gelir.

Bu hafta veriler Bitcoin fiyat hareketleri ile artan merkez bankası bilançoları arasındaki korelasyonu gösterdiğinden mesaj daha da net hale geldi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku