Bitcoin’de yeni bir düzeltme riski var mı?

0 1

Bitcoinde düzeltme başlayacak mı? Deneyimli yatırımcı Jonny Moeye göre sorunun cevabı evet… Ancak boğaların paniklemesi için bir sebep yok.

Analist günlük işlemcilerin kısa vadeli karlarını 12 bin dolar olarak güvence altına almalarının ardından kripto para biriminin rallisinin devam edeceğini öngördü. BTCUSDnin yükselen somut bir trend çizgisi destek seviyesine doğru düştüğünü belirtti. Bu fiyat tabanı teknik olarak Bitcoinin yükseliş eğiliminin devam ettiğini gösteren yükselen bir üçgen modelinin bir parçası.

Moe “Kesinlikle tam anlamıyla riskten çıkmış değil ama buradaki tersine çevirme olası yükselen üçgene güzel bir bakış oluşturmaya başlıyor ve bunu son zamanlarda çok çizdim” dedi.

Grafiğin gösterdiği şey düşük trend çizgisine yakın iyi bir satın alma baskısı. Bu önümüzdeki seanslarda fiyatı 12 bin dolara yakın yatay dirence doğru geri almayı vaat eden tarihi bir sezi olarak işlev görüyor. Ancak yükselen desteğin sağlanamaması Bitcoin boğaları için daha fazla acı anlamına gelir ve 10 bin 500 dolar bandında yeniden bir test muhtemel.

Bu görüş özellikle oyunda sadece teknik faktörlerden daha fazlası olduğunda geçerli görünüyor. Bitcoin kendisini küresel piyasalarda olup bitenlere endişeli bir şekilde ayarlıyor.

Teşvik paketi ve aşı

BTCUSDdeki en son düşüş altının ons başına 2 bin 75 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden keskin bir şekilde gerilediği zamanda meydana geldi. FT yatırımcıların ABDnin ikinci teşvik paketindeki bir gecikmenin ardından enflasyon görünümünü yeniden değerlendirmeleriyle güvenli liman varlıklarına olan talebin azaldığını bildirdi.

Bir Bloomberg raporuna göre kripto para birimlerinin yükselişi Rusyanın etkili bir COVID aşısı geliştirme olasılığı nedeniyle yavaşladı. Bu durum sonunda risk varlıkları için iştahı kabarttı ve altın gibi korunma araçlarını serbest düşüşte bıraktı.

MineLife Ptyde kıdemli kaynak analisti Gavin Wendt “Gerçek Rusyanın Covid-19 aşısı ile ilgili haberleri bazı yatırımcıların altından elde ettikleri karları alıp hisse senetlerine geri dönmeleri için bir işaret oldu” dedi. ‘Yüksek riskli bir oyun ancak kar üzerinde oturuyorsanız oldukça sağlam bir stratejidir” dedi…

Bitcoin-altın korelasyonu

Aynı durum aşağı yukarı altın piyasasını kar ve zararlarına sürükleyen Bitcoin için de geçerli. İkisi arasında şu anda fark edilen korelasyon tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın ve Bitcoinin muhtemelen değerli metali etkileyen aynı makro temellere eğilimli kalacağını gösteriyor.

Commerzbank analisti Carsten Fritsch “Altın ve gümüş için uzun vadeli görünüm olumlu olmaya devam ediyor. Mevcut düzeltme biter bitmez fiyatlar yeniden yükselmeye başlayacak” dedi…

Bu Moenun Bitcoin hakkında söylediklerine uygun. Özetlemek gerekirse kripto para birimi rallisini söz konusu seviyenin ötesinde sürdürme niyetiyle kısa vadeli yukarı yönlü hedefi olarak 12 bin doları hedeflemeye devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku