Ünlü CEO Bitcoin Rallisinin Noel ve Sonrasına Denk Gelmesinin Arkasındaki Neden i Açıkladı

0 0

Bitcoinin fiyatı Noel Gününde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselip topluluk olası nedenler üzerine spekülasyon yaparken BTC yeni bir rekor kırarak 26.500 dolar seviyesini geçmeyi başardı. Hala Noel döneminin sürdüğünü dikkate alarak Blockstreamin kurucu ortağı ve CEOsu Adam Back Noel ve sonrasında gerçekleien bu yükselişin arkasında bu kez kurumlar yerine nihayetinde piyasaya akın eden perakende yatırımcılar olduğunu iddia etti. 

Back: Perakende BTCyi yeni bir rekor seviyesine taşıdı

Bitcoin 2020nin 4. çeyreğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bu etkileyici performansın arkasındaki temel etken büyük şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların lider kripto para birimine yaptıkları devasa yatırımlardı.

Sonuçta MicroStrategy gibi şirketler ve One River Asset Management Guggenheim Partners ve MassMutual gibi kurumlar birkaç ay içinde Bitcoinetoplam milyarlarca dolar tahsis etti.

Aynı zamanda çok sayıda rapor perakende yatırımcıların geride kaldığını iddia etti ve akıllarda Bitcoin bu yatırımcıların piyasaya vardıklarında BTCnin fiyatına nasıl bir etki edeceği sorusu vardı.

Blockstream CEOsu Adam Backe göre perakende yatırımcılar son rallinin arkasındaki neden olabilir BTC Noelde 24.700 dolara sonra 24.800 dolara ve nihayetinde  25 bin dolardan art arda dört kez rekor kırdı. 

Back özellikle Noel Gününde bu rallinin arkasında kurumların olma ihtimalinin çok az olduğunu veya hiç olmadığını savundu. Bunun yerine “sadece klavyenin başındaki insanlar” var  dedi.

 Ayrıca BTCnin trafiğinin çoğunu perakende yatırımcılardan alan kripto para borsalarında 25 bin dolara ulaştığını ancak Bitfinex gibi ticaret merkezlerinin bu seviyeye ulaşamadığını belirtti.

Google trendler ne diyor?

Google Trend verileri genellikle perakende yatırımcıların davranışlarının iyi bir göstergesidir özellikle de lider kripto para birimine yönelik yatırım yaklaşımları söz konusu olduğunda. Birkaç ay önce BTCnin fiyatı 10 bin dolar ile mücadele ederken “Bitcoin” ve “Bitcoin satın al” arama terimleri geride kalıyordu ancak varlık değer kazanmaya başladıkça bu arama sayıları arttı.

 Her iki arama için de dünya çapında Google aramaları sadece bu hafta yeni yıllık zirvelere fırladı. Bu Backin perakende yatırımcıların kripto para birimine karşı gerçekten daha meyilli davrandığına dair anlatısını destekleyebilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku