Bitcoin Yatırımcısı Çılgın Rallinin Arkasında Yatan Bu 6 Faktör ü Yakından Takip Etmeli

0 0

Tüm zorluklarına rağmen 2020 Bitcoin için parlak bir yıl oldu. İşte mevcut fiyatın 26.500 dolar seviyelere ulaşmasının altı önemli nedeni.

Tanınmış Bitcoin karşıtları Bitcoin hayranı oluyorlar 

Dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları tarafından aralıksız para basımı önemli finans uzmanlarının ve milyarder Wall Street yatırımcılarının küresel ekonomi için korkunç enflasyona bağlı bir görünüm öngörmesiyle sonuçlandı.

 Bir zamanlar sıkı bir Bitcoin eleştirmeni olan milyarder hedge fonu yöneticisi olan Ray Dalio sonunda kripto varlığın altına alternatif olabileceğini kabul etti.

Benzer şekilde Prudential Financialın eski CEOsu ve Bitcoini eleştirmesiyle tanınan Sanders Morris Harris   bu yılın başlarında duruşunu tamamen değiştirerek lider kripto para biriminin harika bir uzun vadeli yatırım  olduğunu söyledi.

Perakende yatırımcılar ve FOMO

Son bir yılda internette “Bitcoin” anahtar kelimesine yönelik arama sayısı üç kat arttı. Bu büyük miktarlardaki perakende yatırımcının kripto para piyasasına  gelmeye hazır olduğunu gösterir.

 Ancak ilginç olan internetteki arama oranının nispeten düşük olmasına rağmen BTC fiyatının tavan yapması. Bununla birlikte bu tavan yapma çoğunlukla kurum odaklı satın alma ivmesinin bir sonucudur. Perakende satış FOMOsu nihayet devreye girdiğinde havai fişek gösterileri eşliğinde yeni rekorlar kırılacak. 

Doların ölümü (henüz değil ama yakında)

Devasa COVID-19 teşvik paketi anlaşmaları ABD doları üzerinde baskı oluşturdu. İlk teşvik çekleri yatırılmaya başladığından beri dolar düşüş eğiliminde. Dolar Para Endeksi nihayetinde geçen ay 2018in en düşük seviyesini gördü.

Bu sadece Bitcoin’in yükseliş durumunu güçlendirdi ve Nisan ayında BTC tarafından kaydedilen büyüme ile açıkça tahmin edilebilir. Yatırımcılar doların sürekli olarak düşmesine karşı korunmak için servetlerini en iyi kripto para birimine yatırmak için piyasaya akın ettiler. Son olarak piyasaya yapılacak daha fazla fiat para enjeksiyonu hakkındaki son kongre toplantıları durumu tamamen BTCnin lehine çevirdi ve BTCnin 20 bin dolar seviyesinin üzerinde yeni yüksekler göstermesine olanak sağladı.

ABDli milletvekilleri arasında mutabık kalınan en son 900 milyar dolarlık teşvik anlaşması dolara son bir darbe indirebilir ve BTCnin daha da yükselmesine yardımcı olabilir.

Halving ve Grayscale etkisi 

 Bu yıl Bitcoin kripto para biriminin protokolünün orijinal tasarımı sayesinde madenciler için BTC ödüllerinin yarıya indirildiği üçüncü blok ödül yarılanmasını yaşadı. Bitcoin madencileri artık bir bloğu çözmek için sadece 625 BTC yapabilecek.

Bitcoin üretim oranındaki azalma arzın yanlışlıkla kesilmesine işaret ediyor. Ve piyasa taleple dolu olduğundan bu yıl Mayıs ayında meydana gelen yarılanma Bitcoinin yükselen fiyatına daha da güç kattı.

 Ayrıca kripto yatırım fonu Grayscaleden gelen satın alma faaliyetleridir. Grayscale şu anda 15 milyar dolar değerinde kripto para varlıklarına sahiptir. Firmanın varlıklarının çoğu Bitcoinde.

İnsanlar DeFi piyasasına katılmak için Bitcoin satın alıyor

Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans piyasası bu yıl verim tarımı çılgınlığı sayesinde benzeri görülmemiş bir büyüme yaşadı. Ancak daha da dikkat çekici olan şey Ethereumda artan tokenize Bitcoin arzıdır.

Aşağıdaki grafik insanların kredi verme ödünç alma takas vb. İle ilgili çeşitli DeFi protokollerine erişmeleri ve gerçek paralar karşılığında BTC varlıklarını nasıl tokenize ettiklerini göstermektedir. Bu spot Bitcoin piyasalarında satın alma baskısı yarattı ve dolayısıyla BTCnin değerinin takdir edilmesiyle sonuçlandı.

 ABD Doları karşısında. Ethereumdaki Bitcoin sayısı şu anda 140 binin üzerinde ve bu da  Ethereumdaki BTC ekosistemine 33 milyar dolarlık bir değerleme veriyor.

Kurumsal İlgi

MicroStrategyin devasa yatırımından sonra Twitter patronu Jack Dorseyin ödeme şirketi Square bu yılın Ekim ayında 50 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. MassMutual – Boston merkezli bir sigorta şirketi Massachusetts yüksek riskli yatırım fonu devleri One River Asset Management ve Ruffer Investment da BTCye yatırım yapanlar kervanına eklendi.

Guggenheim Partners varlığın fiyatı 10 bin dolara yükseldiğinde BTC satın aldı. Firmanın CIOsu Scott Minerd tam bir Bitcoin tutkunu ve Bitcoinin fiyatının en az 400 bin dolar olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Anthony Scaramucci’nin milyar dolarlık hedge fonu SkyBridge Capital ilk bitcoin fonu için ABD SEC’e başvuru yaptı ve şimdiden 25 milyon dolar yatırdı.

Kurumlar BTC’nin bu yılki inanılmaz rallisinin arkasındaki temel güç ve bu zengin şirketlerden ve kuruluşlardan gelen büyük fon girişleri ralliyi ayakta tutuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku