Ünlü borsadan kritik kararlar

0 0

Japon borsası Liquid geçtiğimiz günlerde yasal tedbirlere istinaden 27 varlığın platformdan resmen çıkarıldığını açıkladı.

Japon borsası Liquid COO Seth Melamedin yasal uyumluluk için gerekli olduğunu iddia ettiği platformundan kitlesel bir varlık kaldırılmasını açıkladı. Liquid’in Japonya ve Singapurdaki düzenleyicilerle yakın çalıştığı belirtildi.

Liquid COO’su Seth Melamed Kara Para Aklamanın Önlenmesi (AML) ve Terörizmin Finansmanı ile Mücadele (CFT)  ile ilgili düzenlemelere atıfta bulunarak; “Risk yönetiminin bir parçası olarak düzenleyiciler tarafından potansiyel olarak AML ve CFT ve Fon Seyahat Kuralı ile uyumlu görünmeyen varlıkların platformda yer alması konusunda muhafazakâr bir yaklaşım benimsemeliyiz” dedi.

Borsadan çıkarılan varlıklar arasında gizlilik odaklı Zcash (ZEC) de bulunuyor.

Melamed kripto varlık düzenlemelerini bir gri alan olarak nitelendirerek; “Liquid blok zinciri tabanlı varlıkların yenilikçi doğası ile her zaman uyumlu olmayan düzenlemelere uymak için bir çerçeve sağlamak için endüstri ile birlikte çalışıyor. İlk olmak asla kolay değil ama bunu yapmaya kararlıyız” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku