Neden Bitcoin’e yatırım yapmanın tam zamanı?

0 1

Uzunu süre 9 bin – 10 bin dolar bandında harekete den Bitcoin nihayet tekrar 10 bin doların üzerine çıktı. Özellikle hem psikolojik hem de teknik açıdan önemli bir direnç noktası olan 10 bin doların üzerine çıkılması Bitcoin takipçileri arasında heyecan yarattı.

En iyi finansal ve kripto alanında uzmanlardan gelen analizler mevcut Bitcoin fiyat hareketinin yukarı doğru tırmanacağı yönünde.

Bir kripto yatırımcısı ve finans uzmanı tarafından atılan bir tweet bu duruma dikkatleri çekti:

“Bitcoin ve  altcoinlerde açgözlü olmanın zamanının geldiğini güvenle söylüyorum. Bitcoin’in son patlaması “uzun bir konsolidasyon” sonrasında insanların uzun vadede ellerindeki coinleri tutması gerektiği anlamına geliyor. Özellikle BTC şimdi sadece fırlamaya çalışıyor. Hem grafikler hem de şimdiki ve gelecekteki manzara alım yapmaktan  yana.”

Borsa için S&P’nin fonksiyonuna benzer şekilde Bitcoin kripto piyasasının oyunculuk “endeksi” dir ve piyasanın hangi yöne gittiğini gösterir.

2020 boğa koşusu borsaya önem veriyor

Bitcoin ve S&P ilişkisi Mart ayında S&P 500ün 30 yıl içinde en kötü seviyesine ulaştığını gören borsanın çöküşü esnasında başladı ve Bitcoin ve kripto pazarı da bu çöküşe eşlik etti.

Bu kaza Bitcoinin 2020de kaçınılmaz boğa piyasasını raydan çıkarmış olsa da sahneyi kurmak için öngörülen tüm koşullar yeniden meyvelerini veriyor.

Örneğin Investor Place tarafından hazırlanan haziran raporu 2020de kripto pazarının artan benimsenme ana medyadan daha fazla ilgi ve yayınlanma daha fazla ürün ve hizmet ve hükümetler tarafından düzenleme yoluyla artan destek nedeniyle bir kez daha mükemmel bir fırsat yakalayacağını tahmin etti.

Rapor ayrıca: “Daha fazla finansal türev ürünü merkez bankalarından daha geniş destek ve dijital bir değer deposu olarak artan tanınırlık sayesinde 2020de talep büyümesinin daha çok hızlanacağını.” belirtti.

Ayrıca Hindistan Almanya Güney Kore ve Rusya gibi ülkeler Bitcoin ticareti için yasal bir çerçeve oluşturdu. Listeye sürpriz bir şekilde ABD de katıldı. 

Ancak analist mevcut küresel finansal krizin Bitcoin ve S&P’nin korelasyonunu hala geçerli kıldığını belirtti çünkü borsa Fedin mali paketlerine tepki vermek zorunda.

Altcoinler hem Binance CEOsu hem de eToro kripto ticaret platformu tarafından onaylandığı gibi sezonda. EToroya göre havale işlemleri için hızlı ve ucuz işlemlerinin yanı sıra yüksek enflasyona karşı bir değer deposu için stabilcoinlerin hızla benimsenmesi ve büyük bir ilgi var.

Merkez bankaları açık harcamalarını büyük ölçüde artırdığından insanlar mal varlıklarını fiat para birimi enflasyonundan korumak için harekete geçtikçe teşvik paketleri özellikle iendişelerini artırmıştır

 Bu nedenle boğa piyasası şüphesiz ufukta ve Bitcoin sınırlı tedariki ve onu altcoinlerle yakından takip eden bir değer deposu olarak oldukça güvenilir görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku