Ünlü borsadan kritik kararlar

Abone Ol
Ünlü borsadan kritik kararlar
Onur Altan Tan
 • 27 Temmuz 2020
 • Yazar:

  Japon borsası Liquid, geçtiğimiz günlerde yasal tedbirlere istinaden 27 varlığın platformdan resmen çıkarıldığını açıkladı.

  Japon borsası Liquid COO Seth Melamed'in yasal uyumluluk için gerekli olduğunu iddia ettiği platformundan kitlesel bir varlık kaldırılmasını açıkladı. Liquid’in Japonya ve Singapur'daki düzenleyicilerle yakın çalıştığı belirtildi.

  Liquid COO’su Seth Melamed, Kara Para Aklamanın Önlenmesi (AML) ve Terörizmin Finansmanı ile Mücadele (CFT)  ile ilgili düzenlemelere atıfta bulunarak; “Risk yönetiminin bir parçası olarak, düzenleyiciler tarafından potansiyel olarak AML ve CFT ve Fon Seyahat Kuralı ile uyumlu görünmeyen varlıkların platformda yer alması konusunda muhafazakâr bir yaklaşım benimsemeliyiz” dedi.

  Borsadan çıkarılan varlıklar arasında gizlilik odaklı Zcash (ZEC) de bulunuyor.

  Melamed, kripto varlık düzenlemelerini bir gri alan olarak nitelendirerek; “Liquid, blok zinciri tabanlı varlıkların yenilikçi doğası ile her zaman uyumlu olmayan düzenlemelere uymak için bir çerçeve sağlamak için endüstri ile birlikte çalışıyor. İlk olmak asla kolay değil, ama bunu yapmaya kararlıyız” dedi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Japon borsası ile ilgili her şey

  Ünlü borsadan kritik kararlar

  Ünlü borsadan kritik kararlar

  Japon borsası Liquid, geçtiğimiz günlerde yasal tedbirlere istinaden 27 varlığın platformdan resmen çıkarıldığını açıkladı. Japon borsası Liquid COO Seth Melamed'in yasal uyumlulu...

  • 27 Temmuz 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.