Ünlü Borsa İşlem Ücretlerinin Rekor Seviyeye Ulaşması Nedeniyle Ethereum (ETH) Çekim İşlemlerini Durdurdu

0 0

Japon kripto para borsası Liquid Ether (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşırken altcoinin çekim işlemlerini geçici olarak durdurdu.

4 Şubatta yapılan bir duyuruya göre Liquid işlem maliyetlerindeki veya gas ücretlerindeki büyük artış nedeniyle ETH ve bazı ERC-20 tokenlerı için çekim işlemlerini durdurdu. Borsa şu açıklamayı yaptı: 

 “İşlem ücretleri normal seviyelere döndüğünde hizmete devam edilecek. Diğer tüm kripto para birimleri normal şekilde çalışıyor ”dedi.

İşlem Ücretlerinde Yeni Rekor

 ETH fiyatı geçtiğimiz yedi gün içinde yaklaşık yüzde 20lik bir artışla bugün 1.600 doların üzerinde rekor bir seviyede işlem gördü. Artan fiyat işlem maliyetlerini istikrarlı bir şekilde yükselterek yeni rekor seviyelere çıkardı.

YChartstan alınan verilere göre işlem ücretleri 3 Şubatta işlem başına ortalama 175 dolara ulaştı. Bugün ise ortalama Ethereum işlem ücreti ilk kez 20 doları geçti. 

 Daha önce bildirildiği gibi işlem ücretleri Ethereumun 1.400 doların üzerindeki önceki rekorunu kırdığı Ocak 2021in başlarında önemli bir büyüme görmeye başladı.

 İşlem ücretlerindeki son artış bazı merkeziyetsiz finans projeleri üzerinde büyük bir etki yarattı ve bazı DeFi işlem ücretleri 1.000 doların üzerine çıktı. Uniswap ve SushiSwaptaki ücretler 40 ila 75 dolar arasında anormal seviyelere yükseldi. Daha düşük ücretler arayan DeFi kullanıcılarının Flamingo gibi Ethereum alternatiflerine yöneldiği bildirildi.

Ethereum tabanlı sentetik varlık platformu Synthetix’in kurucusu Kain Warwick artan ETH ücretlerinin işlem hacimlerini daha da artıracağını düşünüyor:

Açıkçası gas ücretleri sübvanse edilmediğinde kullanıcı davranışlarını incelememiz gerekiyor. İşlem hacminin bu düşünceye dayanarak artacağına inanmaktayım.

An itibariyle Ether işlem hacimleri 28 Ocakta 37 milyar dolardan 44 milyar dolara ulaştı. İkinci en büyük kripto para birimi son 24 saatte yüzde 63 artışla 1.639 dolardan işlem görüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku