Ünlü Avukat Ripple-SEC Davasının Biteceği Tarihi Açıkladı

584

Uzun zamandır yakından takip edilen Ripple-SEC davasında XRP topluluğunun merakla takip ettiği avukat Jeremy Hogan, Ripple-SEC davasının Nisan 2022’ye kadar çözülmesi beklendiğini söyledi. Davayı yakından takip eden avukat Jeremy Hogan, davanın ne zaman sona ereceğine dair dürüst ve gerçekçi fikrini soran bir XRP kullanıcısına yanıt verdi.

”Yavaş ilerleyen yargı sürecine rağmen oldukça iyi bir ilerleme kaydediyoruz”

Aynı zamanda XRP2 projesi için ABD hukuk danışmanı olarak çalışan Jeremy Hogan, Ripple-SEC davasının çözümü için en iyi tahminin Nisan ayı olduğunu, davanın yazın çözüme ulaşmasının ise en kötü ihtimal olduğunu söyledi. Ripple-SEC davasının gidişatı hakkında XRP CEO’su Brad Garlinghouse da daha önce yorumda bulunmuş ve davanın 2022 yılına kadar çözülmesini umduğunu bildirmişti. Ünlü CEO, Kasım ayı sonlarında CNBC ile yaptığı bir röportajda davanın ilerlemesi hakkında konuşmuştu. Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu ile yasal savaşında ciddi bir ilerleme kaydettiğini iddia eden CEO şu kelimeleri de sözlerine eklemişti:

Yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen oldukça iyi bir ilerleme kaydediyoruz

 

2020’nin Aralık ayında SEC, Ripple ve yöneticilerinin kayıt dışı bir menkul kıymet teklifinde 1,3 milyar dolar değerinde XRP sattığını iddia etmişti ve sonrasında da taraflar arasında büyük bir yasal savaş başlamıştı. CEO Brad Garlinghouse da piyasadaki en büyük 8.kripto para birimi olan XRP’ye odaklanan bu davanın 2022’de sonuca ulaşmasını bekliyor.

Brad Garlinghouse: Ripple (XRP)’ın geçirdiği en iyi yıl olabilir

Daha önce kriptoarena.com olarak bahsettiğimiz Ripple davası ,2021 yılında büyük bir ilerleme kaydetti. Sulh Hakimi Sarah Netburn tarafından yönetilen mahkemede verilen kararlar sonucu, hem Ripple hem de SEC için birkaç önemli olayla sonuçlandı. Temmuz ayında mahkeme, SEC eski üst düzey yetkilisi William Hinman’ın ifadesine izin vererek XRP topluluğuna en büyük zaferlerden birisini yaşatmıştı.

XRP CEO’su Brad Garlinghouse, Ripple-SEC davasının ilk senesinin sonunda attığı bir dizi tweette, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile olan yasal savaşa rağmen, Ripple’ın bugüne kadar yaşadığı en iyi yılı yaşadığını belirtti. Her iki taraf, 10 Aralık günü bu tarihe taşınması için bir önerge sunduğundan dolayı, uzman keşfinin 14 Ocak’ta sonuçlanması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku