SEC’e Kritik Atama: Kripto Para Regülasyonu İçin Somut Adım Atıldı!

64
Kripto para piyasasında regülasyon konusu hala belirsizliğini korurken, ABD’de ilginç gelişmeler yaşanıyor.

 SEC başkanı Gansler’a baş danışman: Regülasyon için hazırlık!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) bugün Corey Frayer, Phil Havenstein, Jennifer Songer ve Jorge Tenreiro’nun başkan Gary Gensler’in yönetim kadrosuna atandığını duyurdu. Corey Frayer, Gary Gensler’in baş danışmanı olarak atandı. Komisyon tarafından 30 Aralık’ta yayınlanan ayrıntılara göre, Frayer, SEC‘e kripto para politikası oluşturma konusunda rehberlik sağlayacak. Ayrıca, yeni atanan danışman, dijital varlıklarla ilgili kurumlar arası işlemleri yürütecek. SEC’tarafından yapılan bu atama, Gensler’in Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini eleştirmesinden yaklaşık 4 ay sonra geldi. CNBC ile yaptığı röportajda Gensler, kripto paraların spekülatif varlıklar olduğunu söyledi. SEC, Frayer’ın atanmasıyla kripto varlıkları için etkili ve net bir düzenleyici çerçeve geliştirmeyi amaçlıyor. Frayer, finansal politika oluşturma konusunda büyük bir deneyime sahip.
SEC tarafından yapılan açıklamaya göre, Corey Frayer, Başkan Gensler’e SEC politikası oluşturma ve kripto para birimlerinin gözetimi ile ilgili kurumlar arası çalışma konusunda tavsiyede bulunacak. SEC’e katılmadan önce, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nde üst düzey yöneticil olarak görev yaptı. Bundan önce, tüketici ve yatırımcı korumasından sistemik risklere ve yeni ortaya çıkan finansal teknolojilere kadar çeşitli konularda baş danışman on yıl görev aldı. Frayer ayrıca Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki ABD Temsilcisi Maxine Waters ve Kuzey Karolina ABD Temsilcisi Brad Miller için çalıştı.

Frayer, kripto para sektörü ve Bitcoin ETF’sinin onayı için umut olabilir

Gensler’inkripto para birimleri konusundaki tutumu olumsuz olsa da, kripto topluluğu önümüzdeki aylarda net bir düzenleyici çerçeve konusunda iyimser. Yakın tarihli bir tartışmada, SEC Başkanı ABD’nin Çin’in yaptığı gibi kripto paraları yasaklamayacağını söyledi.

Anthony Pompliano: Bitcoin (BTC) Politikacılardan Daha Büyük!

Frayer’ı atayarak, Gensler’in kripto para politikasına ilişkin uzun süredir devam eden tutumu değişebilir. SEC başkanı özellikle spot Bitcoin ETF’i konusunda sert bir duruş sergiliyor. Nisan ayında ABD Senatosu tarafından onaylanmasından bu yana Gensler, tüm kripto projelerini SEC’e kaydolmaya çağırıyor. Netliği olmayan düzenlemeler hakkında endişeler dile getirilmiş olsa da, Gensler muhtemelen 2026’ya kadar SEC başkanı olarak hizmet vermeye devam edecek. Ancak Frayer’in atanması, Bitcoin ile işlem gören ETF’lerin onayı için nihayet bir umut olabilir. Daha fazla kripto haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku