Ünlü Analistten Ripple (XRP) Yorumu! Yükseliş Sürecek mi?

0 251

XRP, Nisan ayının başından bu yanayüzde 300 arttı. XRP, SEC davası sayesinde yaklaşık 3 yıl boyunca 1 dolar’ın altında kaldıktan sonra kırılmayı başardı ve üç yılın en yüksek seviyesine ulaştı. XRP’nin 1.95 dolarlık en yüksek seviyesine ulaşmasından birkaç gün sonra BTC düşüş trendine girdiği için bu yükseliş ivmesi pek artmadı. XRP’nin tekrar yükseliş olarak kabul edilmesi için fiyat kanalının üzerine çıkması gerekiyor.

Kripto para piyasasında devam eden genel düşüş, toplam piyasa değeri açısından en büyük beşinci kripto para birimi XRP’yi de etkiledi.

 XRP Fiyatı Sert Düştü

XRP fiyatı son 7 günlük sürede yüzde 32 düşüş yaşayarak bu genel düzeltmeden en çok etkilenenlerden birisi oldu. XRP fiyatının 24 saat içerisinde yüzde8 düşüş yaşaması da henüz düzeltmenin bitmediğini gösteriyor. Önde gelen bir analist ise XRP için rekorun yakın olabileceğine işaret ediyor.

Popüler kripto para analisti Credible Crypto, Ripple davası nedeniyle ciddi düşüş yaşamış ancak devamında yükseliş odaklı birkaç girişimde bulunmuş XRP’yi büyük bir yükselişin beklediğini düşünüyor. Ünlü analist yayınladığı yeni bir gönderide XRP’nin düzeltmesinin 0,618 Fibo seviyesine gelmek üzere olduğunu ve buradan sert bir yükselişin herkes tarafından beklendiğini vurguladı.

 XRP/USD Teknik Analizi

Credible Crypto’nun analizine göre 1,07 dolar seviyesi XRP için bir hayli önemli ve XRP’nin yeni rallisine uzanan yolculuğunda destek rolü üstlenecek. Alım noktası olarak 1,07 dolar, 1,12 dolar ve 1,20 dolar seviyelerine işaret eden analist, yayınladığı grafikte de benzer bir noktaya değindi.

Analistin XRP/USD teknik analizine bakıldığında 1,10 doların ideal giriş noktası, 1,20 doların ise agresif emirlerin verildiği nokta olabileceği görülüyor. Analist bu ifadesiyle aslında fiyat yeniden 1,2 dolara geldiğinde buradan sert bir yükseliş yaşanabileceğine işaret etmiş oluyor.

XRP fiyatı kısa süre önce 1,95 dolar seviyesine kadar çıkarak tüm zamanların rekoruna çok yaklaştı ancak bunu kıramadı. Analist şimdi ise 0,618 Fibo desteğine de denk gelen 1,10 dolar seviyesinin önemine değindi ve bunun altında en önemli desteğin 0,5 dolar olduğunu vurguladı.

XRP İçin Önemli Noktalar

Credible Crypto’nun analizi ve tahmini ise 1,10 dolar üzerinde tutunulması durumunda yeni rekorların geleceği. XRP ise an itibarıyla 1,05 dolar seviyesinden işlem görüyor ve destekte tutunmak için mücadele etmekte. XRP’nin destekte tutunması ve haftalık kapanış bitmeden bunun üzerinde kalması, yeni bir ralli sinyali olacaktır.

XRP yatırımcıları için teknik analizin yanı sıra temel analiz de önem arz etmekte. Ripple davası ile ilgili herhangi bir gelişme, fiyatın çok sert hareket etmesini sağlayabilir. Bu da yatırımcıların aynı zamanda Ripple davası ile ilgili gelişmeleri takip etmesi gerektiğini göstermekte.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku