Ünlü Analistten Kritik Bitcoin Açıklaması: Endişeye Gerek Yok!

761

Kripto para trader’ı ve Analisti Lark Davis,  Bitcoin (BTC)’de yaşanan son düzeltmenin kendisine panik butonuna basması için herhangi bir neden vermediğini söyledi.

Ünlü trader: BTC daha devasa düşüşlerin üstesinden geldi

Davis, 463.000 YouTube abonesine seslendiği yeni bir videoda,  lider kripto para biriminin bu ay piyasa değeri açısından elde ettiği kazanımların çoğunu silmesine rağmen, Bitcoin (BTC)’in mevcut düşüşünün nispeten az olduğunu söylüyor. Davis, yorumunda düşüncelerini şöyle belirtiyor:

 BTC fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece yüzde 11,5 düştü… Ekim ayında, tepeden aşağıya yüzde 14’lük bir düşüşümüz vardı… Boğa koşusu sırasında ortalama Bitcoin düzeltmeniz yüzde 20 artı.

Davis, Bitcoin’in Eylül ayında yaklaşık 53 bin dolardan 39 bin dolara yüzde 25 düştüğüne dikkat çekiyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden benzer bir düzeltici hareketin Bitcoin (BTC)’i 53 bin dolara düşürebileceğini ekliyor. An itibari ile lider kripto para birimi, gün içinde yüzde 0.3 yükseliş yaşadı fakat haftalık yüzde 9.9 düşüş ile 60,601 dolardan işlem görüyor. BTC hakkında daha fazla haber için Kriptoarena.com’u takip etmeye devam edebilirsiniz.

Glassnode’dan kritik Bitcoin açıklaması!

Kripto para analiz firması Glassnode‘dan gelen verilere atıfta bulunan Davis, harcanmamış işlem çıktısına, gerçekleştirilen fiyat dağıtım metriğine bakıyor ve önemli zincir içi destek olarak 53 bin doları vurguluyor.

Lider kripto para biriminin piyasa değerini 1 trilyon doların üzerine taşıyan hacim, şimdi ise 3.45 milyon Bitcoin’e ulaştı. Bu, arzın yüzde 18,3’ünün 53 bin doların üzerinde işlem gördüğü anlamına gelir ve bu da sermaye girişlerini gösterir…

Çok sayıda Bitcoin 53 bin doların üzerinde el değiştirdi, bu da birçok insanın Bitcoin fiyatının geleceği konusunda yükselişe geçtiği anlamına geliyor… Bence bu, 50 bin dolarlık orta bölgeyi Bitcoin için çok, çok önemli bir fiyat desteği alanı oluşturuyor.

Ayrıca analiz firması Glassnode şuna dair veriler sunuyor; arzdaki her BTC’ye zincirde son hareket ettiği fiyat üzerinden değer veren Bitcoin’in “gerçekleşmiş değerini” (realized cap) inceliyor. Bir Kripto para birimi kârla hareket ederse, Bitcoin’in gerçekleşen üst değerini arttırır ve eğer zararla hareket ederse düşürür. Firmaya göre, Bitcoin’in gerçekleşmiş değeri tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 450 milyar dolara ulaştı. Glassnode, Bitcoin’in gerçekleşen üst değerine göre piyasa harcamalarının önceki piyasa zirvelerinde olduğundan daha az olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku