Binance CEO’su Kripto Para Portföyünü Açıkladı: Bağışlamak İstiyorum!

590
Binance CEO’su Changpeng Zhao kısa süre önce Associated Press ile çarpıcı bir röportaj yaptı. Yönetici, şirketinin yerel tokeni Binance Coin (BNB) dışında sahip olduğu tek kripto para biriminin Bitcoin (BTC) olduğunu açıkladı.

”Servetimin yüzde 90, 95 veya 99’unu bağışlamak istiyorum”

Kripto para borsası Biance’ın CEO’su 2014’te Bitcoin  aldığını ve hala elinde tuttuğunu açıkladı. Changpeng, minimal yaşam tarzı göz önüne alındığında servetinin yüzde “90, 95 veya 99’unu” bağışlama niyetininde olduğunu ifade etti ve şunları ekledi:
 2014’te biraz Bitcoin aldım. Zamanla biraz harcadım ama çoğunu HODL ettim. Sahip olduğum ve net değerimin çoğunluğunu oluşturan diğer kripro para birimi BNB (Binance Coin). Şahsen, başka bir kripto para birimine yatırım yapmadım. Binance’da büyük oranda hisselerim var. Bugüne kadar Rockefeller gibi birçok zengin girişimci veya iş adamnın yaptığı gibi, servetimin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin yüzde 90, 95 ya da yüzde 99’unu bağışlamak istiyorum.

 

 Binance CEO’su regülasyon ile kripo paraların daha güçlü hale geleceğine inanıyor. Yönetici, son zamanların popüler altcoin’i Dogecoin gibi meme tabanlı kripto para birimlerini anlamadığını söyledi. Likiditesini açıklayarak, sürekli gelişen merkeziyetsiz endüstride bir meme tabanlı altcoin’in yüksek değerinden bahsederek, merkeziyetsiz yapının gücüne dikkat çekti:
Bir şeyin değerli olması için, onu satın almak isteyen tek bir kişiye ihtiyacınız var. Bir şeyin likiditeye sahip olması için, onu satın almak veya satmak isteyen çok sayıda insana ihtiyacınız vardır. Likiditeye sahip olduğunuzda, tarafsız piyasaya göre bir şeyin değeri vardır.

Kripto para sektörünün önündeki en büyük engel

Zhao, popülarite ve kripto para düzenlemeleri sayesinde kripto benimsemenin kitlesel bir gerçeklik haline gelebileceğini açıkladı. Kripto paranın yüksek oynaklığıyla ilgili onlarca yıllık sorun hakkında CZ, “her şeyin değişken olduğunu” savundu, ancak karşılaşacağı oynaklık miktarını belirleyen unsurun  piyasanın kapasitesi olduğunu ifade etti.
Binance İngiltere'de Baltayı Taşa Vurdu: Yetkili Kurumdan Zehir Zemberek Açıklama
 
 Geleneksel varlıklara kıyasla nispeten daha küçük bir pazar olduğu için kripto para piyasasının yüksek oynaklığa sahip olduğunu iddia etti ve “Birinin varlığının piyasa değeri ne kadar büyükse, oynaklık o kadar küçük olur. Bu sadece matematik.”  ifadesini kullandı. Ayrıca, kripto sektörünün büyümesini kısıtlayan temel faktörün,  regüle edilmemesi nedeniyle güven eksikliği olduğunun altını çizdi. Daha fazla altcoin ve Bitcoin haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku