Ünlü analistten kritik altın ve Bitcoin tahmini

0 0

Altın için iyimser bir tahmin kripto ile düzensiz pozitif korelasyonu sayesinde Bitcoini eşit derecede yükseltiyor.

Altın Fırlayabilir

ABD Küresel Yatırımcılar CEOsu Frank Holmes Kitco Newse altın piyasasının bir dip oluşturduğunu söyledi. Aynı zamanda analist Kasım ayındaki ABD seçimleri ve ikinci koronavirüs teşvik paketiyle ilgili belirsizlik korkusuna rağmen 2020de değerli metal için yukarı yönlü hedefini 4.000 dolar olarak sürdürdü.

 Holmes: Altında gördüğünüz dip mükemmel bir Miami plajı gibi

“Altın yükselecek ve düşecek 20 işlem günü 60 işlem günü 12 ay boyunca ölçebileceğiniz volatilite DNAsı Ağustos başında üç standart sapmada bir düzeltme zamanı hakkında konuştuğumuzda yükseldi. 20 işlem gününden fazla. Şimdi bir standart sapma düştü. “

Açıklama altının yüksek kar alma ve anti-riskli ABD doları için yenilenen tekliflerin ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.000 $ ın üzerine çıkma girişimlerini sürdürdüğü bir dönemde geldi. Ama Mr. Holmes değerli metale olan talebin dünya çapında bir dizi düğün kutlama ve festival sezonunda daha da artmasını bekliyordu.

Makro strateji uzmanı Hindistanda tipik olarak her yıl Ekim ayından sonra zirveye çıkan düğünlerden bahsetti ve böylece altın yapımı süs eşyaları ve mücevherler için teklifleri artırdı. Dahası Diwali Hindu festivali talebi Ekim ve Kasım ayları boyunca artırıyor. Duygular Noel ve Çin Yeni Yılı sırasında da ivme kazanıyor.

“Altın alımı için iyi bir zaman ve kişi başına düşen GSYİH artışı ile en yüksek düzeyde ilişkili” Mr. Holmes belirtti.

ABD Başkanlık Seçimi

Fiziksel altın için beklenen talep ve bunun vadeli işlem hisse senetleri üzerindeki potansiyel etkisi ABD başkanlık seçimlerinin ortaya çıkardığı riskleri dengeliyor.

Altın Bitcoin ve borsalar Başkan Trumpın Demokrat rakibi Joe Bidenın kazanması durumunda seçim sonucunu reddetmekle tehdit ettiği tweetine olumsuz tepki gösterdi.

Trump “seçmen sahtekarlığından” şüphelenerek yatırımcıları seçim çevresinde daha yüksek piyasa oynaklığı beklentisiyle uğraşmak zorunda bıraktı. Sonuç olarak bazıları nakit güvenliğine girerek daha riskli varlıkların azalmasına neden oldu. Sonuç olarak Bitcoin ve altın eş zamanda beraber düştü.

Ancak metal son zamanlarda kripto para birimine öncü bir gösterge olarak hizmet etti. XAU / USDdeki bir artış / düşüş tipik olarak BTC / USDde benzer bir fiyat hareketini takip etti. Bitcoin tüccarlarının altını takibe eğilimini gösterdi çünkü metal yatırımcıların riskten kaçınma duyarlılığını ölçmek için bir barometre görevi görüyor.

Eğer Holmes altın için 4 bin dolarlık fiyat hedefi konusunda haklı çıkarsa o zaman Bitcoinin yukarı yönlü bir trend izlediğini görebilir. Bu kripto para biriminin 2020 boyunca yükselişe geçemediği bir seviye olan 12 bin 500 doların üzerinde bir kırılma anlamına gelir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku