Borsalarda tutulan Bitcoin’de düşüş sürüyor

0 0

Analistler Bitcoinin zincir üzerindeki temellerinin 2017 tarzı bir boğa koşusuna işaret ettiğine inanıyor

Bitcoin  fiyatı için olaysız bir ay olmasına rağmen zincir üzerindeki ölçümler Bitcoinin yakın bir boğa koşusu için hazırlandığını gösteriyor. Zincir içi analitik firmaları CryptoQuant ve glassnodedan gelen verilere göre spot borsalarda tutulan Bitcoin sayısı yılın başından bu yana düşüyor.

Kripto analisti Willy Woo trenddeki bu değişikliğin varlığa olan talebin arttığını ve onu bir değer deposu olarak tutmaya olan ilgiyi işaret ettiği için Bitcoin için son derece yükselişe geçtiğini belirtti. Wooşöyle bir tweet attı:

“Spot borsalardaki coinler düştüğünde bu yeni alıcıların piyasalardan coinleri alıp depolayarak HODL ettiklerinin ve taşıdığının bir işareti şu anda yeni HODLers görüyoruz. Bu çok makro bir yükseliş. “

Spot borsalar tarafından tutulan kripto para sayısının azalması türev borsalarına bir çıkışa işaret ederken birinciden ikincisine olan akışlar da CryptoQuanttan gelen verilere göre azalmaktadır.

Türev borsalarından spot borsalara ve sabit cüzdanlara olan akış BitMEX borsasına karşı gerçekleştirilen son CFTC ve DOJ yasal işlemiyle muhtemelen daha da kötüleşebilir.

Mevcut birikim 2017ye benziyor

Spot borsalarda tutulan coinlerdeki trendi 2020nin başında değişmeye başladı ve tüccarlar için tanıdık bir tablo çiziyor. Dip 2016 sonundaki birikim aşamasına benziyor ve bu da Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.089 $ a ulaştığını gören 2017 boğa piyasasını besledi.

Her iki aşama da 2017de Winklevoss ikizleri tarafından yönetilen bir Bitcoin ETF olasılığı ve MicroStrategynin son satın alma çılgınlığı gibi kayda değer olayları takip etti. Wooya göre piyasa bu zincir üstü göstergelere tepki gösteremedi. Woo şu Tweeti attı:

“Bu Bitcoin kariyerimde temellerin ay modunda olduğu ancak piyasanın buna uyanmadığı birkaç durumdan biri. 2021de bu gerçekleşecek. Bu 2016nın ortalarından beri görmediğim bir fırsat. “

DeFi düşüşü Bitcoine yarıyor

Borsalarda BTCnin tükenme rezervi makro açıdan Bitcoin için bir yükseliş işaretidir. Bununla birlikte bazıları değişen eğilimin DeFinin artan popülaritesinden ve tokenize Bitcoin ve varlıkla birlikte gelen likidite için bir talep yaratan diğer likidite ile ilgili protokollerden kaynaklanabileceğini öne sürüyor.

Bu kullanıcıların kar elde etmektense BTC tutmak için ilgi görmeyi tercih ettiklerini gösterdiği için Bitcoin için yine de olumlu bir tablo oluşturacaktır. Ethereum blok zincirinde sadece WBTC aracılığıyla yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunurken Bitcoinin tokenize edilmiş versiyonu ancak 2020 yılının Haziran ayının sonlarında çekişmeye başladı.

Dahası DeFinin büyümesi engellenmiş gibi görünüyor. Token fiyatları düşüyor ve DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer sektör genelinde ve ayrıca Bitcoinin tokenize edilmiş versiyonlarında düşmeye devam ediyor.

İlgilenen DeFi katılımcılarındaki mevcut düşüş birçok analistin DeFi ve altcoin karlarının Bitcoine dönüşme olasılığının devam ettiği sonucuna varmasına neden oldu. Öyleyse bu özellikle yeni katılımcılar ağa katılmaya devam ettikçe Bitcoinin başka bir boğa koşusu için hazırlandığını gösteriyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku