Ünlü analistten Bitcoin için 5 bin dolar uyarısı geldi

0 1

“Bitcoin 20 bin doları geçecek… Ama daha öncesinde yüzde 40’lık bir düşüş olabilir”

2017 zirvesinden bu yana Bitcoin yatırımcıları kripto para biriminin 20 bin doların üzerine ne zaman yeni bir zirve yapacağını merak ediyor. Bazıları bunun 2018de olacağını düşündü ancak bu gerçekleşmedi. 2019da da tüm zamanların en yüksek seviyesi gerçekleşmedi.

Önde gelen bir borsacıya göre bu zirve 2021de gerçekleşecek.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Uyarı: Bitcoinin gerçek bir makro yükseliş trendini başlatmadan önce bir daha güçlü düşüş görmesi gerekebilir.

BITCOIN YÜKSELİŞE GEÇMEDEN ÖNCE BÜYÜK BİR DÜŞÜŞ GÖRÜLEBİLİR

Son iki ay içinde Bitcoin’in fiyat eylemi etkin bir şekilde 8 bin 600 ile 9 bin 900 dolar arasında yüzde 15 aralıkla sınırlandırıldı. Varlık bu seviyelerden sapmadı.

Ancak bir borsacı yakında bu toparlanmanın olumsuz yönde çözülmesini bekliyor. Bu borsacı17 Temmuzda bir grafik paylaştı ve Bitcoinin muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine geçmeden önce 4 bin ila 5 bin dolar arasında bir son döngü düşüşü göreceğini gösteriyor. Bu mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 40 oranında bir düşüşe işaret ediyor…

Ona göre bu Bitcoin’in makro grafiğinde oluşan bir flamayı tamamlayacak. Aynı flama diğer analistler tarafından da gözlemlendi.

Bitcoinin yakında 4.000-6.000 dolar arasında bir hareket göreceği beklentisi diğer borsacılar tarafından yansıtıldı.

Daha önce Bitcoinist tarafından bildirildiği gibi Ichimoku Cloudda uzmanlaşmış bir tüccar gösterge başına BTCnin Mart ayının düşüşünden önce yaptığıyla neredeyse aynı göründüğünü tahmin etti. Grafikte görüldüğü gibi son zamanlarda gösterge tarafından basılan ve en son Şubat / Mart aylarında görülen dört sinyal olmuştur.

Benzer şekilde kurumsal yatırımcılar CME’nin BTC vadeli işlemler piyasası aracılığıyla bir Bitcoin kısa inşa ediyorlar. Son veriler itibariyle bu kurumsal tüccarlar kümülatif olarak yaklaşık 2.000 kontrattan net bir açığa sahiptir.

Kurumsal borsacıların en son görünüşte düşüş eğiliminde oldukları zaman Bitcoininin 9 bin dolardan 3 bin 700 dolara düştüğü mart ayı dönemindeki düşüştü.

TOPLA TOPLA TOPLA

Ne olursa olsun birçok kişi için oyun şu anda birikim gibi görünüyor.

Bitcoinist tarafından daha önce bildirildiği gibi Nexo’dan Antoni Trenchev Bitcoinin 2020 yılında halving ve merkez bankalarının para basması nedeniyle hala 50 bin dolara ulaşacağını düşündüğünü söyledi:

Trenchev Bloomberg gazetecisine şöyle demeç verdi: “Evet yıl sonuna kadar 50 bin tahminime bağlı kalıyorum. Bunun cesur bir ifade olduğunu takdir ediyorum ancak temel bilgiler var ve ivme de orada değişiyor. ”

Ayrıca önde gelen makro yatırım stratejisti Lyn Alden da bu ;ek’lde düşünenlerden. Bir blog yazısında Bitcoinin önümüzdeki iki yıl veya daha fazla dönemde mevcut fiyatların çok üzerinde değer kazanacağını düşünmesinin üç temel nedeni olduğunu açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku