Ünlü Analistlerden Çarpıcı Bitcoin (BTC) Yorumları

0 3

Bitcoin uykusundan uyandı ve hızla 40 bin dolara doğru ilerliyor. Son 2 günün fiyat hareketiyle birlikte yükseliş duygusu tam olarak geri dönmüş gibi görünüyor ve analistler kurumsal yatırımın devam ettiği bu süreçte BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyelerini yeniden test etmeye hazırlandığına inanıyorlar.

 Kripto para analisti Josh Rager Bitcoin üzerine yaptığı son analizde oldukça olumlu. Bitcoinin destek bölgesini birkaç hafta boyunca 30 bin ila 32 bin dolar arasında tutmasının ardından Rager “Fiyat iyi görünüyor” dedi. Analist BTCnin haftalık mumunu 38 bin doların üzerinde kapatmasını bekliyor ve yatırımcılara son düşüşün dip satın alma fırsatı olduğunu söyledi.

Daha yüksek bir zaman diliminde haftalık grafik Bitcoin için iyi görünüyor. BTC birkaç hafta boyunca 32 bin doların üzerinde kaldı ve 30 bin doların altındaki tüm düşüşler satın alındı. Daha yüksek bir mum ve 38 bin doların üzerinde haftalık kapanış oldukça olumlu olacaktır.

CryptoQuantın CEOsu Ki-Young Ju piyasa davranışına ilişkin göz alıcı verileri paylaştı. Ju Ragerin görüşünü destekleyerek 30 bin doların BTC fiyatı için destek and dipten satın alma fırsatı  olduğunu belirtti ve Bitcoin rallisi için 3 yükseliş göstergesi sundu: madenci satış baskısında artış olmaması stabilcoin depozitolarında artış ve Coinbase çıkışında artış.

Ju defalarca ikinci göstergenin piyasa eğilimini anlamada anahtar rol oynadığını belirtti. Çoğu kurum BTC alımlarını Coinbasein Pro hizmeti üzerinden gerçekleştiriyor ve dev Guggenheim Partnerlerinin girişi bu metrikteki artışa katkıda bulunmuş olabilir.

Yatırım devinin daha önce bildiridiği gibi ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bir bildirimde bulunduktan sonra ortalama 32 bin dolarlık fiyattan 500 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı yönünde spekülasyonlar var. Guggenheim’ın yatırımı bu nedenle eğilimi tersine çevirmiş olabilir.

Bloomberg BTC Tahmini

Öte yandan Bloomberg Intelligenceın Bitcoin fiyatı ile ilgili son raporu yükseliş çizgisini işaret ediyor. Kıdemli stratejist Mike McGlone Bitcoinin destek seviyesini 20 bin dolardan 30 bin dolar a çıkardığını belirledi ve aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi bir sonraki direnç seviyesinin 50 bin dolar olduğunu belirtti. Bu seviyelere doğru bir artış Bitcoinin pazardaki hakimiyetini artıracaktır.

Kurumlar BTCnin küresel bir rezerv varlık olabileceği ve yatırımlarının kripto para birimindeki oynaklığı azalttığı yönündeki anlatıyı güçlendirdi. Buna paralel olarak düşük faiz oranları artan ABD borcu ve para basımı lider kripto para biriminin fiyatı için uzun vadede olumlu faktörler olacaktır.

PayPalın Bitcoin ile Başarı Öyküsü

2021in ilk çeyreğinin sonunda PayPal Bitcoin için en önemli kurum olabilir. Şirket son raporunda kullanıcılarının yaklaşık 30 milyon tüccar ortağından alım yapmak için kripto para birimi bakiyelerini bir fon kaynağı olarak kullanmalarına izin vereceğini açıkladı. Bitcoini beslemeye devam edebilecek son derece olumlu bir başka haber de PayPalın kripto para hizmetlerinin yıl ortasına kadar uluslararası kullanıcılarına genişlemesi.

PayPalın kripto hizmetini işletmek için aldığı lisans şirketin müşterilerinin platformda yaptığı satın alma işlemiyle Bitcoini 1e 1 paritede tutmasını zorunlu kılıyor. Kripto para birimini satın alan daha fazla kullanıcı piyasada BTC için satın alma baskısında bir artışa ve fiyatında bir artışa neden olacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku