Ünlü analistler Bitcoin ve Ethereum’da fiyat hedeflerini açıkladı

0 0

Bitcoin 11 bin 500 dolara yükseldikten sonra tekrar inişe geçti. Bu haber yayına hazırlandığı sırada Bitcoin 10 bin 800 dolar seviyelerinde işlem görüyordu.

Analistler yerel yüksek seviyelerin düşmesine rağmen geçen hafta da devam eden düşüş piyasası yapısının bozulduğunu savunarak iyimser kalıyor.

Bir makro analisti Bitcoin 12 bin doları aşarsa yalnızca gökyüzünün yaklaşan boğa koşusu için sınır olabileceğini söylüyor.

Diğerleri boğa piyasasının 2019da zirveye ulaştığı yer olduğu için 13 bin 900-14 bin doların BTC için daha önemli olduğunu söylüyor.

Bitcoin fiyatındaki son artış varlığın kesin olarak 10 bin 500 doları aşmasına izin verdi. Önde gelen bir makro analiste göre BTCnin boğa yükselişinin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için 12 bin doları kırması gerekiyor.

Cornerstone Macroun baş piyasa analisti Carter Braxton Wortha göre BTC ETH gibi kritik bir direnç seviyesinin altında kalıyor.

12 bin dolar kırılmalı

Worth 27 Temmuzda yayınlanan bir analizde Bitcoinin 12 bin doları kırması gerektiğini savundu. Ve “Bunun gerçekleşmesi hayal gücünün izin verdiği ölçüde fiyatların yükselmesini sağlayacaktır” dedi.

Bitcoin ve Ethereum’da fiyat hedefleri

“Bu sadece bir zaman meselesiydi – Bitcoin ve Ethereum sonunda hayat buluyor. Biz her birinin alıcılarıyız. BTC doları fiyat hedefi: 12 bin dolar. ETH fiyat hedefi: 450 dolar. Peki ya sonra? Hayal gücünün izin verdiği ölçüde… ” Worth Aşağıdaki tabloya istinaden yorum yaptı.

Fundstrat Global Advisorsdaki piyasa analisti olan Rob Sluymer farklı bir görüş belirtti. Bloomberge yatırımcıların izlemesi gereken önemli direncin Bitcoin için 13 bin 900 – 14 bin dolar olduğunu söyledi.

Bunun iyi bir nedeni var: 14 bin dolar Bitcoinin 2019da zirveye çıktığı seviyeydi. Ayrıca 20 bin dolarlık artışa rağmen BTCnin 2017yi kapattığı fiyat.

Kesin direnç ne olursa olsun birçok analist Bitcoinin nereye doğru yol alacağı konusunda kesin olarak emin değil.

Bazıları önemli direnç seviyelerinin altında kaldığından Bitcoin piyasasının geriye doğru hareket etmesinden korkuyor.

Bunun yanında marj borsalarındaki yüksek fonlama oranları bazı yorumcuları endişelendiriyor:

“Fiyat 10 bine geçince tüm borsalarda fonlar hızla arttı. Bu bir yükseliş işareti DEĞİL. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku