Ünlü Analistler Bitcoin (BTC) İçin Bu İki Senaryoyu Değerlendirdiler

0 2

Yeni bir zirveye ve 1 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaştıktan sonra Bitcoin etrafındaki güven duygusu her zamankinden daha fazla yükselişe geçti. Kripto para birimi birçok analistin tahmin modelini yok etti ve keşfedilmemiş bölgede daha yüksek seviyelere çıkabilir. Haftalık grafiklerde yüzde 18.19 aylık grafikte ise yüzde  57.47 arttı. Piyasa değeri 1.04 trilyon dolar civarında.

Araştırma firması Santiment kripto para biriminin son 3 ayda yüzde 219luk bir ralli ile yeni zirvesine ulaşmasının ardından Bitcoin için yükseliş ve düşüş senaryolarını ortaya koydu. Yükseliş senaryosunda Santiment BTC arzının önde gelen borsalara düşmeye devam ettiğine işaret ediyor.

Bu nedenle Bitcoin satış baskısı düşmeye devam ediyor ve böylece rallinin devam etmesine olanak sağlıyor. Düşüş senaryosunda ise Santiment BitMEX vadeli işlem piyasasındaki fonlama oranının kısa pozisyonlara sahip tüccarların BTC fiyatında daha düşük seviyelerde stake yapmak için daha fazla teşvik aldığını gösteriyor.

Ayıların ve boğaların tam ortasında CryptoQuant CEOsu Ki-Young Ju bir dizi tweet attı. Hala Coinbasein 56 bin dolarlık ralli sırasında negatif primini düşünen Young Ju satın alma gücünün “stablecoin balinaları ve perakende yatırımcılarından” geldiğini söyledi. Sonuç olarak Young Ju spot piyasada yeni dolar girişlerinin olmaması nedeniyle fiyatın “sağlıksız” bir bölgeye kaydığına inanıyor. Ju şunları ekledi:

Kısa bir sinyal olması gerekmez ancak türev işlemcisindeyiz dikkatli olun.

BTCye sermaye girişi konusunda Veri analisti Rafael Schultze-Kraft kripto para biriminin 30 bin dolara ulaştığı zamandan daha azının mevcut fiyat aralıklarında satıldığını açıkladı:

Yakın zamanda gerçekleşen fiyatları (sermaye girişlerinin göstergesi) şaşırtıcı buluyorum.

Arzın yüzde 20si 30 bin doların üzerine çıktı

Arzın yüzde  9u 40 bin doların üzerine çıktı

Şimdiden arzın yüzde 26sı 50 bin doların üzerine çıktı

Mevcut başlıca zincir içi destek seviyeleri: 52 bin dolar ve 48 bin dolar

Başka bir deyişle yükseliş eğilimi gösteren yatırımcılar BTC yükselmeye devam ettikçe kar elde etmeye daha az teşvik edildi. Bu nedenle Schultze-Kraft destek seviyesi olarak 48 bin ile 52 bin dolar arasındaki aralığı işaret ediyor. Ancak BTC 41 bin dolara ulaştığından beri değişmeden kalan Gerçekleşmemiş Kazanç metriğinin gösterdiği gibi piyasa “öfori / açgözlülük bölgesine” doğru gidiyor olabilir.

Bitcoin Altından Daha Değerli

Uzun vadede piyasa değerindeki artış Bitcoinin kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi görebileceğini gösteriyor. Kripto para daha sonra dijital çağın altını olarak yerini sağlamlaştıracak. Bloomberg Intelligenceda kıdemli bir stratejist olan Mike McGlone Bitcoine “kurumsal bir bakış açısı” ile yaklaştı ve 2024 ve sonrasında Bitcoinin altından daha değerli olacağını tahmin etti.

McGlone 2020 yarılanma artan talep ve makroekonomik koşullar sonrasında yeni BTC ihracındaki düşüş nedeniyle Bitcoinin fiyatının 4 ila 5 katına çıkmasının “kolay” olduğuna inanıyor.

Bana göre benzer bir hızda ilerleyip 2 3 veya 5 katına ulaşamamamız için hiçbir neden yok ki bu 100 bin dolar olacaktır. Daha yüksek fiyatlar için mükemmel bir fırtına var.

IntoTheBlock analisti Lucas Outumuronun belirttiği gibi Bitcoin şu anda altının piyasa değerinin yüzde 94üne ulaştı bu da Bitcoin fiyatının altını geçmek için on kattan fazla artması gerektiği anlamına geliyor. Bu gerçekleşirse Outumuro her bir Bitcoinin tahmini olarak 500.000 dolar değerinde olacağını söyledi:

Bunun bir gecede gerçekleşmesini beklemiyor daha çok kuşaksal bir paradigma değişimi olarak olmasını umuyor 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku