Şok İddia! Ünlüler Bazı Altcoin leri Teşvik Etmek İçin Rüşvet Alıyorlar!

0 0

Tron kripto para biriminin kurucusu Justin Sun kısa süre önce altcoinini tanıtmak için ünlülere rüşvet verdiği iddialarını reddetti. Peki böyle bir suçlamaya ne sebep oldu?

Popüler bir YouTuber olan Marques Brownlee 16 Şubat Salı günü yaptığı açıklamada Tron kripto para biriminin tanıtımına dahil olması için kendisine “rüşvet” teklif edildiğini açıkladı. Ayrıca birkaç başka ünlünün bu rüşvet teklifi çoktan kabul ettiğini de belirtti.

Brownlee yayınladığı videoda kripto para birimi hakkında tweet atması karşılığında yüklü miktarda para teklif edildiğini belirten bir e-posta aldığını söyledi. Ayrıca Tronun şimdiye kadar aynı amaçla Lindsay Lohan NeYo Amanda Cerny Lil Yachty ve diğer bazı ünlülerin desteğini aldığı da belirtildi.

Brownleenin şu anda yaklaşık 135 milyon abonesi var. E-maillerinde kendilerini “Ethereum katili” olarak tanıtan ve bu kimliği belirlenemeyen Tron “ortakları ondan bu bilginin hiçbir şekilde halka paylaşmamasını istedi.

Gene Simmons ve Cardano (ADA) 

KISS solisti Gene Simmons geçtiğimiz günlerde kendisinin de rüşvet karşılığında altcoinleri teşvik eden tweetler paylaştığını iddia eden eleştirilere değindi. Simmons iki gün önce 300 bin dolar değerinde Cardano satın aldığını paylaşmıştı. Bu tweetten sonra birçok takipçisinin Caradanoya yatırım yaptığı iddia edildi.

Ünlü rock yıldızı son zamanlarda sık sık kripto para birimi hakkında tweetler atarak şüpheleri üzerine çekti. Simmons takipçilerine altcoini tanıtmak için rüşvet almadığına dair güvence verdi:

Tekrar söylüyorum. Ben bir ekonomist değilim. Sizlere yatırım konusunda tavsiye vermiyorum. Kimsenin kuklası değilim ve para almıyorum 

Kendi deneyimim şu: Bitcoin Ethereum Litecoin Chainlink Binance Cardano (ADA) ile inanılmaz derecede iyi iş çıkardım .. ve daha fazla yatırım yaparsam size haber veririm.

Bazı kesimler servetinin 400 milyon dolar olduğu tahmin edildiğinden Simmonsın böyle bir işe girmeye ihtiyacı olmadığını söylerken bazıları ise çok paranın zarar getirmeyeceğini ve bunun olası olduğunu düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku