Ünlü analiste göre Bitcoin’in bu sene 20 bin dolara çıkma olasılığı yüzde kaç?

0 0

Kripto analisti Timothy Peterson Bitcoinin bu yıl 20 bin doları kırma şansının yüzde 10 olduğunu tahmin etti. Bu oranın 2021 yılı için yüzde 90 olduğunu da belirtti.

Peterson ayrıca Bitcoinin yüzde 20 – 50 oranında fazla fiyatlandırılabileceği konusunda uyardı.

Ancak Bitcoinin 12 bin dolar ve 11 bin doların altına düşme ihtimalinin düşük olduğu konusunda iyimser.

 Bitcoin yüzde 20 – 50 Aşırı Fiyatlandırıyor

Peterson daha önceki bir tweette Bitcoin tüccarlarını ve yatırımcılarını Metcalfe Modelini kullanarak BTCnin yüzde 20 ila yüzde 50 oranında fazla fiyatlandırılabileceği konusunda uyardı.

Bitcoin şu anda 15.300 dolardan işlem görüyor. Bu nedenle ve yukarıda belirtilen yüzdeleri kullanarak Bitcoinin Metcalfe değeri 7.650 ile 12.240 dolar arasındadır. Bu Bitcoinin bu değerlere düşeceği anlamına gelmez. Bay Peterson ağ etkinliğine bağlı olarak Bitcoinin değerini belirlemek için Metcalfe yasasını kullanır. Onun modeli haberlerden ve piyasa faaliyetlerinden kaynaklanan gürültü olmadan BTCnin değerini belirleme açısından özellikle anlayışlı.

Ek olarak ve Metcalfe Yasasını kullanan Bay Peterson Bitcoinin 11.000 $ ın altına düşme ihtimalinin düşük olduğu ve 12.000 $ ın önümüzdeki ay görülebilecek bir seviye olabileceği sonucuna vardı.

Bu da Bitcoinin genel yörüngesinin yükseldiği ve kripto Kralının 10 bin doların altındaki 4 rakamlı değerlere az çok veda ettiği anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku