Ünlü Analiste Göre Bitcoin (BTC) Fiyatı Uzun Vadede Bu Yönde Seyredecek

0 73

Bir düşüş trendi içinde birkaç gün geçirdikten sonra, Bitcoin’in (BTC) fiyatı önceki destek seviyelerine doğru ilerliyor. An itibariyle, Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3,50’lik bir kazançla 56.429 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte, lider kripto para birimi yüzde 6,2’lik bir kayıpla kırmızı renkte kalıyor ve aylık grafikte yüzde 9,5’lik bir kazanç sağladı.

Trader Michaël van de Poppe, Bitcoin’in “dibe vurduğunu” ve 68 bin dolar’a yükselebileceğini tahmin etti. Ancak, daha fazla “yukarı yönlü potansiyel” geliştirmeden önce, analist kripto para biriminin yatay yönde hareket edebileceğine inanıyor. Olası bir  kırılma için van de Poppe, 24 saatlik grafikte 57 bin ila 60 bin dolar arasındaki bölgeyi izliyor. Analist şunları söyledi:

”58.500’ün üzerinde herhangi bir seviye piyasaları yeni zirvelere çıkaracaktır.  Bu noktada bunun olmasını beklemiyorum, BTC fiyatı bir süre yatay yönde bir hareket izleyebilir.”

Aynı zamanda van de Poppe, BTC’nin tekrar 40 bin dolar’lık seviyelere düşme olasılığını göz ardı etmiyor. Lider kripto para birimi ayrıca 54.100 ila 56.200 dolar aralığında dirençle karşılaşabilir. Analist şunu ekledi:

”Piyasa yükselişe geçmek istiyorsa, bu seviyeyi (57.200 dolar) kırması gerekiyor.”

Fiyat 500 Bin Doları Görebilir

Yükseliş tezini desteklemek için, zincir üstü analist “Checkmate”, Bitcoin’e giren yeni varlıklarda “patlayıcı büyüme”yi gösteren verileri paylaştı. Ocak 2021’den bu yana, aşağıdaki grafiğin gösterdiği gibi, net varlık büyümesinde somut bir  artış görüldü. Analist, Bitcoin fiyatlandırmasındaki konsolidasyon aşamasının “yeni hodlerlar için bir mıknatıs” haline geldiğine inanıyor. Yani fiyatın düşmesi yeni yatırımcılara dipten satıl alma fırsatı veriyor.

Araştırma firması Glassnode’un, kurucu ortakları Yan Allemann ve Jan Happel, kripto para pazarına kurumsal katılımın bir bedeli olduğunu bildirdiler. Anlatılarda ve “baskın makro dinamiklerde” bir değişim meydana geldi.

Bitcoin, kurumları enflasyondan koruyan bir varlık haline gelirken, performansı da geleneksel piyasanın performansından etkilenir. Son haftalarda bu, S & P500 ile 0.25’te duran BTC arasındaki gün içi korelasyonla kanıtlandı. Bir yıl önce bu metrik 0 idi.

Kısa vadede ekonomiler, Covid-19’a karşı geliştirilen aşıların ardından açılmaya başlayabilir. Analistlere göre harcamalardaki bir artış enflasyonda bir artışa neden olurken, anlatı 2020’den beri BTC’nin fiyatına olumlu etki etti. Allemann ve Happel şunları söyledi:

”Devletin çılgınca para pasması ile Bitcoin, yatırımcının ideal bir enflasyon koruması tercihi olarak zaten altına meydan okuyor. Örneğin, en büyük altın ETF’sindeki net fon akışları, toplam -6.8 milyar USD altın çıkışıyla negatif olmuştur. Bu arada 2020’de, yalnızca Greyscale’in BTC Trust’ta, girişler 4. çeyrekte yeni çıkarılan Bitcoin miktarını yüzde 200 oranında geride bıraktı.”

Stok-Akış modelinin yaratıcısı Plan B, kendi piyasa güncellemesini yaptı. Mevcut pazarın göreli güç endeksini (RSI) önceki yıllarla karşılaştıran analist, “henüz erken” olduğunu belirtti. Onun modeline göre, Bitcoin’in fiyatı yıl sonuna kadar 500 bin dolar seviyesine çıkabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku