Ünlü analist: Yeni bir boğa piyasası başlayabilir

0 2

Stok Akış Modeli’ni popülerleştiren anonim kripto para birimi analisti PlanB Bitcoinin şimdi “korku” bölgesine girdiğini yani şu anda S2F model değerinin altına yerleştirildiğini söyledi. Bu tarihsel olarak yeni bir boğa piyasasının başlangıcını gösterdi.

Bitcoinin 10.000 dolarlık bariyeri aşamaması birçoğunun birkaç ay boyunca bir fiyat artışının olmayacağına ikna etti. Bununla birlikte bazı metrikler patlayıcı bir boğa mitingine doğru ilk adımları atmış olabileceğimizi gösteriyor.

Stoka Akış Modeli Ne Kadar Doğru?

Genellikle altın ve gümüş gibi emtiaların değerini belirlemek için ayrılmış olan stoktan akış modeline ilk olarak PlanB isimli analist tarafından geçen yıl Bitcoin’e uygulandı. Bitcoinin para biriminden ziyade bir meta gibi davrandığı fikrine dayanan analist fiyatını tahmin etmek için modeli dünyanın ilk dijital para birimine uyguladı.

Orijinal analizinde PlanB BTCnin S2F modeliyle yüzde 95 R kare korelasyonu olduğunu söyledi. Analistin paylaştığı en son veriler korelasyonun daha küçük olduğunu gösterirken bunu doğrulamaktadır.

Pazar her yıl daha da büyürken ve gittikçe daha fazla faktör BTCnin fiyatını etkilerken modelin önümüzdeki yıllarda geçerli olup olmayacağı sonucuna varmak zor.
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku