Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Sevindirecek Rapor Kripto Analiz Firması Decentrader’dan Geldi!

0 86

Kripto para analiz şirketi Decentrader’daki analistler, hodler davranışlarını inceleyerek yeni bir rapor yayınladılar. Rapor, Bitcoin’in bir sonraki fiyat hareketi ve boğa koşusuyla ilgili önemli bulgular ortaya koydu.

Rapor’a göre, Bitcoin (BTC), hodler’larında gözlemlenen eğilimlerin mevcut döngü sırasında Bitcoin fiyatını 100 bin dolar’a çıkarmasının büyük bir olasık olduğu belirtildi.

Cointelegraph Markets katılımcısı filbfilb de dahil olmak üzere  Decentrader’daki analistler, Bitcoin’in boğa koşusunun tükenmekte olduğu söylentilerinin gerçek olmadığını ifade ettiler.

Hodl Dalgası Sürüyor

Veriler, gittikçe daha fazla yatırımcının uzun vadede ( bir yıl veya daha fazla) BTC tuttuklarını gösteriyor.

Popüler “HODL Wave” göstergesinden alınan veriler, Bitcoin’i kısa sürede belli bir fiyata satma arzusunun azaldığını ve daha fazla artış için sağlam bir temel sağladığını gösteriyor.

Decentrader, “Bu verilerin, Bitcoin’in bu döngü sırasında rahatça 100 bin dolar seviyesine ulaşması gerektiğini öne sürüyor,” dedi ve şunları ekledi:

“Bir yıl veya daha uzun süre tutulan Bitcoin miktarı ne kadar fazla olursa, arz veya potansiyel satış baskısı o kadar az olacaktır. Tipik olarak, Bitcoin’in yüzde 50’si veya daha fazlası HODLed edilirse, boğa piyasası devam eder, bunun altındaki bir oran endişe verici olabilir ”

HODL Waves, bir işlemde en son ne zaman kullanıldığına göre mevcut Bitcoin’in oranını izler. Analistler daha önce 2017 boğa koşusu sırasında BTC satın alanların önemli kazançlar elde etmelerine rağmen büyük ölçüde pozisyonlarını koruduklarını belirtti.

 Hodl Zihniyeti Daha da Güçleniyor

Pazartesi günü bildirildiği gibi, dolaşımdaki Bitcoin arzının yaklaşık yüzde 36’sı şu anda son altı ayda bir noktada hareket eden “daha genç” kripto paralardan oluşuyor.

BTC / USD tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen, Mart ayında genel rezervler düşmeye devam ederken, borsa verileri yatırımcılar arasında hodl zihniyetini daha da güçlendiriyor.

Madenciler bile BTC ödüllerini korumakla giderek daha fazla ilgileniyor. Bu, zincir üstü analitik hizmeti Glassnode’un bu ay net madenci konumlarının olumluya döndüğünü gösteren rakamlarla kanıtlandı.    MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, madenci davranışlarını “oldukça mantıklı” olarak nitelendirdi.

Quant analist Lex Moskovski, bir başka Glassnode grafiğinde, “hodlerlar konumlarını yükseltiyor. Likit olmayan cüzdanlarda keskin Bitcoin artışı var,” yorumunu yaptı.

Tesla CEO’su Elon Musk, bugün şirketin kabul edeceği Bitcoin’leri dolar’a çevirmeyeceğini ve Bitcoin olarak tutacağını ifade etti.

Bitcointreasuries.org’a göre Tesla, şu anda tahmini 48 bin BTC’ye sahip. Bu rakam, insanlar Tesla araçlarını satın aldıkça önümüzdeki günlerde artacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku