Ünlü Analist Michaël van de Poppe’den Kritik Bitcoin (BTC) Açıklaması!

0 133

Bitcoin (BTC) 51 bin dolar seviyesine düşmesinden bir hafta sonra, istikrarlı bir şekilde yaklaşık 60 bin dolar’a yükseldi. Bazı analistler, bu boğa koşusunun Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyacağını ve bir sonraki hedefin 73 bin dolar olduğuna inanıyor.

CoinTelegraph’a göre, Bitcoin’in en son yükseliş hamleleri kısmen bu hafta Visa ve PayPal’dan gelen olumlu haberlerden kaynaklanıyor. 1 Ocak’ta Bitcoin’in fiyatı 30 bin doların biraz altındaydı. Bugünün 60 bin dolar seviyesi, neredeyse yüzde 100’lük bir artışı temsil ediyor.

Trader ve analist Michaël van de Poppe, “Fiyat 12 bin dolar’ın üzerine çıkıp hızlanmaya başladığında Eylül ayından bu yana tüm yapının büyük ölçüde yükselişe geçtiğini” yazdı.

Van de Poppe, boğa koşusu çok güçlü olduğu için, BTC’nin şu anki “en düşük seviyesinin” 49.500 ila 51 bin dolar arasında yer aldığını yazdı. Başka bir deyişle, Bitcoin’in son birkaç düzeltmesi sırasında dibe vurduğu yer burasıdır. Daha önce, BTC’nin en düşük seviyesi 42 bin dolar civarındaydı.

Van de Poppe, yeni yükselişlerin yakın olduğuna inanıyor. Analist:

“Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61 bin dolar’ın üzerine çıkarsa, 73 bin dolar ve 92 bin dolar bir sonraki ilgi noktaları olur” diye yazdı.

Piyasa Hakimiyeti 

Van de Poppe, kripto paraların toplam piyasa değeri ve Bitcoin piyasa hakimiyet rakamlarının da sağlam göründüğüne dikkat çekti. Kripto piyasası kısa süre önce test edildi ve 1,5 trilyon dolar işaretini tuttu. Van de Poppe’ye göre, “toplam piyasa değeri için bir sonraki hedef 2,2 trilyon ABD dolarıdır.”

Van de Poppe ayrıca Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin uzun vadede BTC’nin fiyatında kritik bir rol oynayacağını söyledi. Özellikle, Bitcoin’in hakimiyeti yüzde 60’ın altına düşerse, van de Poppe “yüzde 50’ye doğru keskin bir düşüş olacağı varsayımı yapılabileceğini” öngörüyor. Analist şunları ekledi.

“Yaz dönemi genellikle altcoinler için çok iyi geçtiğinden, bunun gerçekleşmesi olası. 2020 bu dönemde büyük ralliler gördü ve yatırımcılar 2017 yazını hatırlıyor.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku