Ünlü Analist: Bitcoin’in (BTC) Boğa Döngüsü Bu Tarihte Son Bulacak!

0 406

Kripto para analisti ve trader Ben Armstrong, Bitcoin’in (BTC) boğa döngüsünün sona ereceğine inandığı tarihi açıkladı.

Kripto para piyasasında BitBoy Crypto olarak bilinen Armstrong, 635.000 abonesine Bitcoin’in devam eden yükselişin henüz mega boğa koşusu aşamasına gelmediğini, ancak BTC sahiplerinin beklenen finale hazırlıklı olması gerektiğini çünkü lider kripto paranın düşüşünün çok hızlı bir şekilde olacağını belirtti.

“2018’de sayısız insanın başına geldi… Portföyümün büyüdüğünü ancak bununla beraber tamamen yok olduğunu da izledim. Neden? Çünkü o zamanlar piyasa psikolojisini anlamıyordum. En heyecanlı noktamızın aslında çöküşün habercisi olduğunu anlamadım. En çok satmak istemediğiniz o anda, buradan uzaklaşmak akıllıca bir hareket olacaktır.”

Popüler analist, Bitcoin’in bu döngüyü tam olarak ne zaman tamamlayacağını bilmenin imkansız olduğunu kabul ederken, bunun iki haftalık bir süre içinde gerçekleşeceğini belirtti.

“Bitcoin’in boğa koşusu, Eylül ayının sonunun, bir iki hafta öncesi ya da sonrası bitebilir. Ancak Eylül ayının son iki haftası, tam çıkılması gereken zaman.”

Armstrong tahminini TradingView’de veri üreten bir grup olan TradingShot tarafından oluşturulan grafik “Golden Bull Cycle Ratio” grafiğine dayanıyor. Bu grafik, gelecekteki boğa döngülerinin ne kadar süreceğini tahmin etmek için geçmişteki boğa döngülerini ele alıyor.


Gördüğünüz gibi, önceki iki döngüde de boğa koşusunun iki farklı bölümü arasındaki haftalık mumlarda tam olarak yüzde  51-49 oranı bulunuyor. Boğa koşusunun yüzde 51’i, üretilen her 210.000 blokta gerçekleşen Bitcoin yarılanmasına kadar devam ediyor.. Boğa koşusunun kalan yüzde 49’u ise yarılanma tarihinden piyasanın en tepesine kadar sürüyor.

Bu tarihler incelendiğinde ,Bitcoin’in bir sonraki döngü tamamlaması, 2020’nin yarılanma günü olan 11 Mayıs’tan 504 gün sonrasına yani 28 Eylül tarihine denk geliyor.

Elbette tarihin tekerrür edeceğine dair bir kesinlik olamaz ancak Armstrong bu döngünün 2017 yılı ile inanılmaz derecede benzediğine dikkat çekiyor bu da Bitcoin’in gerçek parabolik rallisinin henüz başlamadığı anlamına geliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku