COVID-19 salgını kripto para piyasasını nasıl etkileyecek?

0 0

Koronavirüs salgını dönemi tanımlayacak dramatik teknolojik değişimin nedeni olabilir.

Ortaçağdaki veba salgını nihayetinde Avrupa siyasetinin liberalleşmesine ve Rönesansa yol açmıştı. Kara Ölüm o sırada Avrupa nüfusunun üçte birinden fazlası 20 milyondan fazla insanı öldürdükten sonra emek kıt hale geldi ve toprak sahipleri emekçilere daha fazla hak verirken daha yüksek ücret ödemeye zorlandı. Bu bir bireyin değerini ve zanaat becerilerini tanıyan siyasi değişimlere zemin hazırladı. Toplumsal normlardaki bu değişim Rönesansın sanat ve bilimleri destekleyen geleneğini getirdi.

Büyük ölüm oranına rağmen Kara Ölüm esas olarak Avrupa asillerini değişmeye zorladı uygarlığı herkes için daha fazla refah yoluna koydu. COVID-19 pandemisinin yol açtığı tüm acılara rağmen dünya için iyi bir şeylerin başlangıcı olabilir.

Normalde ortalama olarak her 15 ila 20 yılda bir büyük pozitif ve etkili teknolojik değişimler meydana gelir. Teknolojik evrimin hızı nesillerdeki değişimlerden çok etkilenir.

KRİPTO VE DAĞITIK KAYIT TEKNOLOJİSİ

Peki kripto paralar ve blok zincirimiz ne olacak? Kripto teknolojisi uzun vadede en büyük kazanan olabilir.

Herhangi bir ağın değeri ve karmaşıklığı üye sayısıyla orantılı olarak artar. Bu pandemi krizinin kasıtsız sonucu dünya nüfusunun çoğunun son on yılda Silikon Vadisinin yarattığı çevrimiçi ağ ve verimlilik araç zincirinde yer alması oldu. Facebookun aksine bu yeni ağlar izlemekten ziyade üretkenlik ve değer yaratmaya odaklanacak. Bu ağların değeri önümüzdeki birkaç yıl içinde astronomik oranlarda artacak. Bunlar yeni ekosistemlerdeki katılımcıları son derece likit değiştirilebilir değere sahip ortak bir sisteme bağlayacak kritik teknolojik bağdaştırıcı olacak.

Pandemi ortamında “teknoloji adaptasyonu”nda 20 yıllık süreci birkaç ayda etkili bir şekilde atladık. Tarihçiler daha sonra bu günlere “2020 teknoloji atlaması” diyebilir. Sonuç olarak COVID-19 tıbbi acil drum olmaktan çıktıktan sonra dünyada gerçekten büyük bir verimlilik artışı ile benzeri görülmemiş ürünler hizmetler ve yaşam kalitesi iyileştirmeleri görebiliriz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku