Ünlü analist: Bitcoin 8 bin 500 doları kırarsa endişelenin!

0 0

Popüler ticaret platformu eToronun analisti Simon Petersa göre Bitcoin önümüzdeki haftalarda sert bir düzeltme yaşayabilir.

Birkaç gün önce 9 bin 100 doların altına düşen bugün de 8 bin 800 dolarlı seviyelere kadar gerileyen kripto parada teknik görünüm değişiyor.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Peters Bitcoin’dki son hareketliliği değerlendirerek şu yorumu yaptı:

“Kripto para birimlerinde görülen son çekilme küresel hisse senetlerinde de benzer bir çekişle çakışıyor. Piyasalardaki beklenti özellikle birkaç ABD ülkesi yerel ekonomilerini yeniden açtığından koronavirüs vakalarında bir artış bildirildikten sonra ortaya çıkan ikinci Kovid-19 dalgasının endişesi ile bir şekilde değişmiş gibi görünüyor. Hem kripto para piyasalarında hem de küresel borsalarda iyimserlik patlak verdi ve gerçekçilik başladı. Kovid-19daki ikinci dalgayı görmeye başlarsak bu muhtemelen tüm pazarlarda başka bir satışa yol açacaktır. Fiyat 8 bin 500 dolar altına düşerse yatırımcılar endişelenmelidir.”

Analist zorlu bir kısa vadeli Bitcoin düzeltmesi beklerken bunun yılın ikinci yarısında bir ralli için platform görevi görecek yeni bir dip oluşumunun başlangıcı olacağını söylüyor.

Peters son olarak “Benim görüşüme göre yeni bir dip oluşmaya başlıyor. Vakıflar özellikle son Fed toplantısında devam eden ekonomik teşvikler ve faiz oranlarının sıfıra yakın olması nedeniyle Bitcoin için olumlu olmaya devam ediyor” şeklinde konuştu…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku