Dikkat! Bitcoin piyasa dinamikleri değişiyor

0 0

Bitcoin piyasa dinamikleri blok ödülü yarılanmasının tamamlanmasından sonra değişmeye başladı

Bitcoinin blok ödülü yarılanmasından bir ay sonra birkaç önemli faktör BTC piyasasında ve yatırımcı davranışında önemli bir değişikliğe işaret ediyor gibi görünüyor.

Yarılanma; yatırımcı ve trader davranışındaki değişikliklerden kurumsal ilgide potansiyel üstü bir büyümeye kadar tüm Bitcoin piyasası için yeni bir realitenin başlangıcını işaret ediyor gibi görünüyor.

Bu faktörlerden bazıları yeni bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’in geleceği için önemli olabilir.

Bazıları 2020nin Bitcoin için fiyat ve görünürlük açısından harika bir yıl olacağına inanıyor. Bloombergün yakın tarihli bir raporu Bitcoinin 2017deki rekor fiyatlarından daha iyi performans göstermesini ve 28 bin dolara kadar çıkmasını öngörüyor. Son zamanlarda kripto para birimi analiz şirketi Blockfyrein kurucu ortağı Simon Dedic ralli durumunda 150 bin doların bir hedef olabileceğini söyledi.

Yarılanmadan kısa süre sonra kripto veri şirketi TIEden elde edilen veriler Bitcoine yönelik yatırımcı algısının 2017den bu yana en yüksek olduğunu gösterdi.

Birkaç veri noktası Bitcoin için yükseliş işaretleri taşıyor ancak istikrarsızlık ve manüpilasyon hala büyük bir zorluk.

Geleneksel piyasalardan ayrışma Bitcoine yeni bir varlık sınıfı olarak yeni gelişmeler getirebilir ancak yatırımcılar bu dijital varlığın hangi kategoriye yerleştirilmesi gerektiğine karar verdikçe bu değişebilir.

İşte yarılanmadan sonra değişen ve BTC’nin geleceğini şekillendirebilecek faktörlerden bazıları:

  • Kurumsal yatırımcı ilgisinin artması
  • Geleneksel piyasalarda ayrışma
  • Türev ürünlerdeki büyüme
  • Zincir üstü metriklerin güzel bir resim çiziyor olması
  • Stabil kripto paralar
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku