Ünlü analist açıkladı… Bitcoin’de 7 bin dolar riski var mı?

0 2

Küresel borsalardaki oynaklığa rağmen Bitcoin son günlerde nispeten durgun kaldı.

Önemli bir nokta: Oynaklığı izleyen FTX’in BVOL token’ı tüm zamanların en düşük seviyelerine ulaşıyor. Bunu daha da destekleyen Bitcoin Bollinger Bantları yüzde 50lik 3.000 $ a çarpışmadan sadece günler önce Kasım 2018den bu yana görülmeyen en düşük seviyelerde.

Yine de teknik veriler lider kripto para biriminin 7 bin dolara varan bir düzeltmeyi görmek için hazırlanabileceğini gösteriyor.

Bitcoin önümüzdeki haftalarda 7 bin dolara düşmeye hazırlanıyor olabilir

Brave New Coin için kripto analisti Josh Olszewicz yakın zamanda Bitcoinin Ichimoku Bulutuna göre bir ders kitabı ayı sinyalini onaylamak üzere olduğunu paylaştı. Ichimoku Cloud önemli fiyat noktaları ve trendler için popüler bir teknik gösterge olarak kullanılıyor.

Grafik Bitcoinin Ichimoku Bulutunun tepesinin desteğini kaybetmek üzere olduğunu gösteriyor.Bu da Bitcoin için yakında 7 bin dolarda işlem göreceği anlamına geliyor.

Ichimoku Cloud indikatörüne bakarak yakın zamanda Bitcoinin düşüş analizini paylaşan tek traden Olszewicz değil.

Bir kripto para birimi analistine göre Ichimoku Cloudu BTC 3 bin 700 dolara düşmeden önce yaptığıyla neredeyse aynı görünüyor. Görülebileceği gibi BTCnin teslimiyetini görmeden günler ve haftalar önce oluşan göstergedeki dört sinyal şimdi oluştu…

Bu eğilimlere rağmen BTC uzun vadeli yükselişini sürdürüyor.

Lyn Alden Yatırım Stratejisinin kurucusu Lyn Alden kısa bir süre önce kapsamlı bir blog gönderisinde kripto para biriminde makro yükseliş göstermesinin üç nedenini paylaştı.

Önde gelen finansal analistin ve yorumcunun paylaştığı nedenler arasında şunlar yer aldı:

Bitcoinin son derece güçlü ağ etkileri var. BTCnin blok ödül yarıları fiyat takdirine katkıda bulunuyor ve kripto piyasası “ideal” bir makro zemine sahip.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku