Pekin bugüne kadarki en büyük blockchain planını açıkladı

0 0

Pekin 2022 yılına kadar bir blockchain merkezi olma amacıyla kurumsal finansman e-devlet ve bankacılık için bir blockchain platformu başlatıyor.

Pekin 2022 yılına kadar bir blockchain üssü olmak için 145 sayfalık bir plan yayınladı.

İlk ayak havaalanları ve küçük işletmeler dahil olmak üzere blockchain tabanlı çözümlerin uygulanmasını görüyor.

Plan Pekinin blockchain girişimlerini desteklemeye adanmış bir fon oluşturduğunu da içeriyor.

Pekin blockchain hırslarıyla ilerliyor. Çin başkenti Perşembe günü yönetimi için blockchain tabanlı bir yönetim sistemi planlarını açıkladı.

Pekin dijital yönetişim için bir sistem kuracak ajanslar ve işletmeler arasında veri paylaşımı için yollar oluşturacak ve bölgeler arası işbirliğini mümkün kılacak. Tüm bunlar ulusal bir blockchain platformunda taşınacak. Geçen ay bir gündemde açıklandığı gibi bu Pekini 2022 yılına kadar küresel bir blockchain merkezi haline getirmenin ilk adımı.

Pekin blockchaini nasıl kullanıyor?

Planda on iki kullanım vakası belirlenmiştir. Havaalanlarında blok zinciri uygulamalarından gümrüklere küçük işletmeler için finans platformlarına ve vatandaşlar için genel belediye ve hükümet hizmetlerine kadar çeşitlilik göstermektedir.

Limanlar ve gümrükler merkezi defter aracılığıyla paylaşılan verileri görecek ve mevcut dijital ve kağıt tabanlı alternatiflerle ilişkili uzun bekleme sürelerini ortadan kaldıracaktır. Kurumsal bankacılık ve faturalandırma çözümleri sırasıyla kimlik doğrulama ve geri ödeme takibi sağlayacaktır.

Planlara göre küçük ve orta ölçekli işletmeler kurumları için gelişmiş sermaye erişiminden yararlanırken borç verenler defter ile riski yönetmektedir.

E-devlet yönetimine gelince; plan 100 devlet kurumu yüksek teknolojili işletmelerden işsizlik yardımlarına kadar her şeyi yönetmek için blockchain uygulamayı içeriyor.

Hepsi bu değil. Proje ayrıca daha sonraki aşamalarda özel şirketler için faydalar içermektedir. Technode “Ayrıca blok zinciri girişimlerini desteklemeye adanmış bir fon bir“ yetenek eğitim sistemi ”oluşturacak ve adanmış blok zinciri geliştirme parkları kurulmasını” öngörüyor.

Çin’in büyük blockchain hedefleri

145 sayfalık gündem Pekin’in en büyük gündemi ve şehrin Shenzhen Hainan ve Hangzhou gibi Çin teknoloji merkezlerinde blockchain çabalarına katıldığını görüyor.

Geliştirme Çin’in “dijital yuan” ının 500 milyon kullanıcıya hizmet veren yerel sürüş paylaşım uygulaması Didi ve Çin Halk Bankası ile pilot testlere girmesinden bir hafta sonra gerçekleşti. Bu Pekindeki ilk blockchain uygulamalarından biriydi.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping geçtiğimiz yıl bir konuşmada blockchain başarılarını övdüğünden ülke ağırlığı teknolojiye verdi ve Çinli firmalar küresel blockchain patent uygulamalarına hakim oldu. Şu anda Çinde 45.000den fazla kayıtlı blockchain şirketi bulunurken ülkenin İnsan Kaynakları ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi meslek listesine blockchain işleri ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku