Ünlü Analist 10 Milyon Dolarını Bu Altcoin’lere Yatırdı!

0 190

Ünlü yatırımcı ve Analist Ben Armstrong, YouTube kanalında kripto portföyünün içeriğini açıklayan bir video yayınladı. Analist 10 milyon dolar’ını yatırdığı kripto paraları açıkladı. Analistin en büyük yatırımı, kripto para varlıklarının yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan Bitcoin (BTC).

Trader, piyasa değerine göre lider kripto para biriminin, “kripto para piyasasına yeni giren” insanlar için en güvenli yatırım olduğunu düşünüyor. Bu nedenle, BTC’de bir portföyün yüzde 25 ila yüzde 50’sini tutmayı önerdi.

Bununla birlikte Armstrong, bu kuralın her zaman kendisi için geçerli olmadığını açıkladı ve kariyerinin büyük bölümünde altcoinlere daha fazla yatırım yaptığını itiraf etti ve şunları söyledi:

”Bence altcoin’ler portföyünüzü uçurmanın en kolay ve en somut yolu (…). Binlerce doları 6 rakama çevirmeye çalışırsanız, Bitcoin sizi oraya götürmez.”

Ayrıca, ikinci ve üçüncü en yüksek yatırımlarının yüzde 22 ile Ethereum ve yüzde 10.92 ile Cardano olduğunu açıkladı. Bu altcoinleri kripto alanındaki en önemli projeler, güçlü ve dengeli bir portföy için uygun varlıklar olarak değerlendirdi:

‘Bu projelerin oynaklığı ve riski, ilk 20 veya ilk 100 dışındaki projelerden çok daha düşüktür. Küçük para birimlerine yatırım yapmayı düşünseniz bile, en iyi para birimlerine maruz kalmanız gerekir. Getiriler hala harika, ancak risk daha düşük. Bu, kendi aileme verdiğim türden bir tavsiye.”

 En Karlı Altcoin’ler

Trader, portföyünde “çok fazla altcoin” olabileceğini itiraf etti ve yatırımcılara “aşırı çeşitliliğe” düşmemelerini tavsiye etti. Bu bağlamda, ideal portföyün 5 ila 20 arasında coin içerebileceğini açıkladı. Armstrong şunları söyledi:

”10 bin dolar veya daha az olan bir portföy için, en fazla 5 ila 8 token bulundurmanızı şiddetle öneririm. Nedeni basit, eğer 1000 dolar ve 100 tokenınız varsa, büyük karlar elde edemezsiniz.”

Kripto para piyasası dinamiklerini “döngüsel” olarak nitelendiren trader, yatırımcıların “altcoin sezonlarında” kar alması gerektiğini açıkladı. Aksi takdirde kar alma fırsatını kaçırabileceklerini ifade etti.

Ayrıca, tüccarın portföyünde Polkadot, Aave, Graph, Chainlink, Ethernity Chain, Synthetix, Uniswap, Cosmos, Compound, Elrond, VeChain, Solana, Tezos ve Frontier bulunmaktadır. Ancak, ona en çok kar getiren altcoin Cardano’dur (ADA):

”Buradaki en karlı kripto paralarımız Cardano, şimdiye kadar sahip olduğumuz en kârlı kripto paramız ERN. Ve bence ERN yakın gelecekte burada bir numara olacak.

Öte yandan analistin en büyük kayıpları olan coinleri Ethereum ve Aave.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku