Bitcoin Düşmanı Peter Schiff, Kendisi İçin En Mantıklı Kripto Para Birimini Açıkladı

0 177

Bitcoin (BTC) düşmanı ve altın destekçi olarak bilinen Peter Schiff, Kitco News’e verdiği röportajda potansiyel olarak destekleyebileceği bir kripto para birimi olduğunu belirtti.

Euro Pacific Asset Management’ın baş piyasa stratejisti olarak görev yapan Schiff yaptığı açıklamada, kendisi için meşru bir kripto para biriminin altın destekli olması gerektiğini belirtti.

“Benim için mantıklı olacak tek kripto para birimi öncelikle yasal olmalı. Fiat kağıt paraları sevmediğim gibi fiat dijital para birimlerini de sevmiyorum. Ancak, altınla desteklenen, altınla paraya çevrilebilen bir dijital para birimi varsa benim için harika olacaktır.”

Schiff’in oğlu, babasının aksine, sıkı bir Bitcoin takipçisi ve sosyal medyada da Schiff’in anti-Bitcoin açıklamalarına karşı argümanları aktif olarak dile getiriyor.

Peter Schiff oğlunun Bitcoin destekçisi olmasına ise şu sözleri ile açıklık getirdi:

“Ben tam olarak oğlumun şu an olduğu yerdeydim ve oğlum gelecekte şu an bulunduğum yerde olacak ve kendisi ve neslinin tekerleği yeniden icat ettiğini düşünen kendisi kadar ukala bir oğlu olabilir. İnsanların Bitcoin’e inanmasına neden olan çekici bir hikaye olmadığını söylemiyorum, sadece bunun yanlış olduğunu düşünüyorum.”

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 54.143 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku