Ünlü Amerikan bankasından 2021 Bitcoin fiyatına dair şaşırtıcı rapor

0 1

 Citibankın fon yöneticisi Bitcoini 21. yüzyılın altını olarak derecelendiriyor ve fiyatını Aralık 2021e kadar 318 bin dolara çıkaracak bir ralli öngörüyor.

Bloomberg analisti Bitcoinin piyasa değerinin 1 trilyon dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

ABD merkezli bir banka olan Citibankın  raporu Bitcoinin fiyatı hakkındaki en yüksek tahminlerinden birini yayınladı. Analist Alexin paylaştığı rapor fon yöneticisi Tom Fitzpatrick tarafından yazıldı ve Bitcoinin 21. yüzyılın altını olduğunu belirterek başlıyor.

Fitzpatrick onu altına eşit veya daha verimli kılan bir değer deposu özelliklerine sahip olmanın yanı sıra her iki varlığın da ana akım medyaya çıkışı arasında bir karşılaştırma yapıyor. Her ikisi de geleneksel piyasada bir değişiklikten önce geldi Bitcoin için faiz oranlarını 0a ve bir ” Büyük niceliksel genişleme” ye iten şey 2008 kriziydi.

Rapor ABD Merkez Bankasının itibari para birimini “değerini düşüren” para politikaları uyguladığını gösteriyor. Bu tür önlemler Covid-19 salgınını izleyen mali kriz tarafından daha da şiddetlendi ve “tarihsel olarak altın için iyi oldu” ve şimdi de Bitcoin için faydalı oluyor. Taşınabilirlik sınırlı tedarik anonimlik gibi BTC özellikleri onu bir değer deposunun üstün bir sürümü haline getirir. Pandemiyi takip eden yıllarda Fitzpatrick bu özelliklerin kişisel serveti korumanın ve büyük mali bozulmadan kaçınmanın anahtarı olacağına inanıyor:

Bitcoin ileriye dönük daha fazla düzenleyici kısıtlamalara tabi olabilirken bundan kaçınmak için doğal bir “para” deposudur. Dolaylı olarak argüman yüksek nominal büyüme ve enflasyon yaratarak fiat para birimlerinin değerinin düşürülmesi olabilir.

Bitcoinin son on yıldaki performansını incelerken Fitzpatrick kripto para biriminin ralli dönemlerinden geçtiğini ve ardından yıllarca sürebilen bir ayı piyasası olduğunu buldu. Analiz BTCnin şu anda Aralık 2021de kripto para biriminin fiyatını 318.000 $ a koyacak bir zirveyle 2022de sonuçlanabilecek bir rallide olduğunu gösteriyor. Ancak Fitzpatrick bu senaryonun “imkansız” olduğuna inanıyor. Her iki durumda da bu seviyelerde bir artış yüzde olarak Bitcoin için en düşükler arasında olacaktır.

1 Trilyon Dolar Piyasa Değeri

Kripto topluluğunda rapor oldukça olumlu eğilimi gösteriyor ve ayrıca Bitcoinin artan kurumsal olarak benimsenmesinin bir göstergesi. “Bitcoin Standard” kitabının yazarı Saifedean Ammous kurumun vizyonundaki değişikliği vurguladı:

Mayıs 2016da Oxfordda bir konferansta Citibank baş ekonomisti Willem Buiter ile tanıştım ve ona Bitcoini açıkladım.

Ona Bitcoinin 5 yılda Citiden daha iyi performans göstereceğini iddia ettim. Willem bu iddiamı reddetti.

İşte kanıtı:

Önce: BTC: 447 $; Citi: 44 $

Bugün: 16.600 BTC $; Citi: 48 $

Bloombergin kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone Bitcoin konusunda da eşit derecede iyimser. McGlone 2024te BTCnin fiyatına 100.000 $ koyarak fiyatına bir 0 daha eklemesini beklese de Citibankın raporuna katılıyor ve Bitcoinin altının dijital bir versiyonu olduğunu iddia ediyor. Tahminlerine göre BTC dalgalanmasında bir düşüş bekleyen McGlone kripto para birimi muhtemelen önümüzdeki iki yıl içinde 55.000 $ a ulaştığında piyasa değerinde bir artış öngördü:

20.000 Dolar Bitcoin 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Kapağına Doğru Birincil Engel. Altının dijital versiyonu ancak daha sınırlı arz ve sıfır ekleme geçmişiyle erken bir fiyat keşif aşamasında görünüyor ve 2021de yükselişine devam edebilir. Benimseme artıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku