Bu şirket yarım milyon Bitcoin i elinde tutuyor!

0 0

Cryptocurrency fon yöneticisi Grayscale Investments şu anda Bitcoin Trustta 500 binden fazla BTC tutuyor.

16 Kasım tarihli bir gönderiye göre Grayscale şu anda 8.35 milyar dolar değerinde Bitcoine sahip. Bu rakam Bitcoinin (BTC) olağanüstü arzının ve piyasa değerinin yüzde 2.69una denk geliyor.

Ancak Chainalysis 3.7 milyon BTCnin kaybedildiğini tahmin ederken Grayscale aslında Bitcoinin kalan dolaşımdaki arzının yüzde 3.37sine sahip olabilir.

Düzenlenmiş bir fonun güvenliği yoluyla kripto para satın almak ve tutmak için bir prim ödemeye hazır olan kurumsal yatırımcılara hitap eden Grayscale Bitcoin Trusttaki hisseler şu anda her biri 15.62 dolar değerinde Bitcoini temsil ediyor. Ancak 18.86 dolar için el değiştiriyor. Bu yaklaşık yüzde  19 prime denk geliyor.

Grayscale Bitcoin Trust 2020 boyunca agresif bir şekilde Bitcoin biriktirdi. Fonun elinde tuttuğu BTC miktarı son altı ayda neredeyse yüzde 50 arttı. Yedi yıl önce başlatılan ve kurumsal ilginin çığ gibi yükseldiğini düşündüren bir fon için bu 2020de dik bir yükseliş.

Geçen hafta fon 215 milyon dolar değerinde 15 bin 907 BTC aldı.

Grayscale’in Ethereum Trust da 2020 boyunca alımlarını artırdı ve şu anda kabaca 1.175 milyar dolar değerinde Ether veya ETH’nin tüm sermayesinin yüzde 2.24’ünü elinde tutuyor.

Grayscale’nin diğer sekiz kripto fonu şu anda yaklaşık 400 milyon dolar değerinde varlığı yöneterek firma tarafından yönetilen dijital varlıkların toplam değerini 99 milyon dolara çıkarıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku