Ünlü Amerikan bankasından 2021 Bitcoin fiyatına dair şaşırtıcı rapor

Abone Ol
Ünlü Amerikan bankasından 2021 Bitcoin fiyatına dair şaşırtıcı rapor
Serkan Aydın
 • 17 Kasım 2020
 • Yazar:

   Citibank'ın fon yöneticisi, Bitcoin'i 21. yüzyılın altını olarak derecelendiriyor ve fiyatını Aralık 2021'e kadar 318 bin dolara çıkaracak bir ralli öngörüyor.

  Bloomberg analisti, Bitcoin'in piyasa değerinin 1 trilyon dolara yükseleceğini tahmin ediyor.

  ABD merkezli bir banka olan Citibank'ın  raporu, Bitcoin'in fiyatı hakkındaki en yüksek tahminlerinden birini yayınladı. Analist Alex'in paylaştığı rapor, fon yöneticisi Tom Fitzpatrick tarafından yazıldı ve Bitcoin'in 21. yüzyılın altını olduğunu belirterek başlıyor.

  Fitzpatrick, onu altına eşit veya daha verimli kılan bir değer deposu özelliklerine sahip olmanın yanı sıra, her iki varlığın da ana akım medyaya çıkışı arasında bir karşılaştırma yapıyor. Her ikisi de geleneksel piyasada bir değişiklikten önce geldi, Bitcoin için faiz oranlarını 0'a ve bir " Büyük niceliksel genişleme" ye iten şey 2008 kriziydi.

  Rapor, ABD Merkez Bankası'nın itibari para birimini "değerini düşüren" para politikaları uyguladığını gösteriyor. Bu tür önlemler, Covid-19 salgınını izleyen mali kriz tarafından daha da şiddetlendi ve "tarihsel olarak altın için iyi oldu" ve şimdi de Bitcoin için faydalı oluyor. Taşınabilirlik, sınırlı tedarik, anonimlik gibi BTC özellikleri, onu bir değer deposunun üstün bir sürümü haline getirir. Pandemiyi takip eden yıllarda Fitzpatrick, bu özelliklerin kişisel serveti korumanın ve büyük mali bozulmadan kaçınmanın anahtarı olacağına inanıyor:

  Bitcoin ileriye dönük daha fazla düzenleyici kısıtlamalara tabi olabilirken, bundan kaçınmak için doğal bir “para” deposudur. Dolaylı olarak argüman, yüksek nominal büyüme ve enflasyon yaratarak fiat para birimlerinin değerinin düşürülmesi olabilir.

  Bitcoin'in son on yıldaki performansını incelerken Fitzpatrick, kripto para biriminin ralli dönemlerinden geçtiğini ve ardından yıllarca sürebilen bir ayı piyasası olduğunu buldu. Analiz, BTC'nin şu anda Aralık 2021'de kripto para biriminin fiyatını 318.000 $ 'a koyacak bir zirveyle 2022'de sonuçlanabilecek bir rallide olduğunu gösteriyor. Ancak Fitzpatrick, bu senaryonun "imkansız" olduğuna inanıyor. Her iki durumda da, bu seviyelerde bir artış, yüzde olarak Bitcoin için en düşükler arasında olacaktır.

  1 Trilyon Dolar Piyasa Değeri

  Kripto topluluğunda, rapor oldukça olumlu eğilimi gösteriyor ve ayrıca Bitcoin'in artan kurumsal olarak benimsenmesinin bir göstergesi. "Bitcoin Standard" kitabının yazarı Saifedean Ammous, kurumun vizyonundaki değişikliği vurguladı:

  Mayıs 2016'da, Oxford'da bir konferansta Citibank baş ekonomisti Willem Buiter ile tanıştım ve ona Bitcoin'i açıkladım.

  Ona, Bitcoin'in 5 yılda Citi'den daha iyi performans göstereceğini iddia ettim. Willem bu iddiamı reddetti.

  İşte kanıtı:

  Önce: BTC: 447 $; Citi: 44 $

  Bugün: 16.600 BTC $; Citi: 48 $

  Bloomberg'in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin konusunda da eşit derecede iyimser. McGlone, 2024'te BTC'nin fiyatına 100.000 $ koyarak fiyatına bir 0 daha eklemesini beklese de, Citibank'ın raporuna katılıyor ve Bitcoin'in altının dijital bir versiyonu olduğunu iddia ediyor. Tahminlerine göre, BTC dalgalanmasında bir düşüş bekleyen McGlone, kripto para birimi muhtemelen önümüzdeki iki yıl içinde 55.000 $ 'a ulaştığında piyasa değerinde bir artış öngördü:

  20.000 Dolar Bitcoin, 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Kapağına Doğru Birincil Engel. Altının dijital versiyonu, ancak daha sınırlı arz ve sıfır ekleme geçmişiyle, erken bir fiyat keşif aşamasında görünüyor ve 2021'de yükselişine devam edebilir. Benimseme artıyor.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Citibank ile ilgili her şey

  Ünlü Amerikan bankasından 2021 Bitcoin fiyatına dair şaşırtıcı rapor

  Ünlü Amerikan bankasından 2021 Bitcoin fiyatına dair şaşırtıcı rapor

   Citibank'ın fon yöneticisi, Bitcoin'i 21. yüzyılın altını olarak derecelendiriyor ve fiyatını Aralık 2021'e kadar 318 bin dolara çıkaracak bir ralli öngörüyor. Bloomberg analis...

  • 17 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.