Uniswap (UNI) fiyatı, Binance ve Coinbase listelemelerinden sonra yüzde 300 arttı

0 0

 Uniswap’in Tokenının piyasaya sürülmesinden bu yana UNI fiyatı yüzde 300den fazla arttı.

Piyasadaki en büyük borsalar Binance Coinbase ve OKEx UNI tokenini portföylerine ekledi.

Uniswap tokenı resmi olarak Ethereum ana ağında başlatıldı ve o zamandan beri roket benzeri bir artış gördü. Kısa vadede UNI fiyatı yüzde 300ün üzerinde artarak 585 dolara ve 995 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

Piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Coinbase Pro ve Binance borsaları UNI-Tokeni portföylerine dahil edeceklerini duyurdu. Sonuç olarak abartı hissi yeniden alevlendi ve fiyat yükselmeye devam etti. Binance 50 kat kaldıraçla alım satım bile sunar böylece yatırımcılar yükselen veya düşen bir fiyat üzerine bahse girebilir.

Güney Kore borsası OKEx yatırımcılara karı en üst düzeye çıkarmak için her türlü aracı sağlayan profesyonel bir işlem kokpiti bile tanıttı. Bunlar arasında nakit yatırımı marj takas işlemi ve tek bir kaldıraçla kaldıraçlı işleme izin veren marjlı sürekli takas vardır. Genel olarak Uniswap piyasadaki en büyük borsaları şimdiden ikna etti. Bazı uzmanlara göre kripto alanındaki diğer büyük isimler de takip edecek.

Uniswap risk sermayedarları Union Square Ventures Paradigm ve diğer önde gelen fonlar tarafından yapılan ilk Seri A finansmanında 11 milyon dolardan fazla toplayabildi. Coinbasein Uniswap’in ana şirketinde hisse senedine sahip olduğunu ve yakın gelecekte hissesini elinde tutmaya devam edeceğini belirtmek de önemlidir.

Uniswap büyük miktarda airdrop gerçekleştiriyor ETH ücretleri hızla artıyor

Genesis bloğundan bu yana toplam bir milyar UNI tokenı kabartıldı ve önümüzdeki 4 yıl içinde kilidi açılacak. Plan 4 yıllık engelleme süresi ile yüzde 60ı topluluk üyelerine yüzde 2151i ekip üyelerine ve yüzde 17.80i yatırımcılara dağıtmaktır.

İlk 4 yılın ardından yıllık yüzde 2lik bir enflasyon oranı getirilecek ve böylece Uniswape katılım teşvik edilecek. Aşağıdaki şekil bunu ayrıntılı olarak göstermektedir.

Uniswap verim çiftçiliği yapmak isteyen tüm kullanıcılar için bugün 12:00dan 17 Kasıma kadar kullanılabilen likidite havuzları sağlar. Aşağıdaki işlem çiftlerine sahip toplam 83.000 UNI tahsis edilecektir: ETH / USDT ETH / USDC ETH / DAI ETH / WBTC. Daha fazla havuzun takip edip etmeyeceği kullanıma bağlıdır.

Airdop için ayrılan tüm UNI belirteçlerinin talebi nedeniyle ETH ağındaki işlem ücretleri önemli ölçüde arttı. Glassnodedan alınan verilere göre yüksek öncelikli bir transferin ücreti (“Hızlı Ücret”) 405 Gweiye ve Trader Ücreti 450ye yükseldi. Bu Uniswap V2 protokolünü neredeyse 31.700 ETH ile en büyük ETH harcamaları arasında ilk sıraya koyuyor. (Son 30 günde 127 milyon dolar)

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku