Analist, fiyat düşerken Ethereum u quot ters aşamalarda quot görüyor

0 2

Ethereum yılbaşından bugüne kadarki zaman diliminde yüzde 196 daha yüksek işlem görürken daha fazla kayıplar verme yolunda ilerliyor.

Bir analist ETHyi daha da aşağıya çekebilecek bir dizi teknik ve temel katalizörü vurguladı. İlk olarak ETH / USDnin 2019 ortasından itibaren bir piyasa kurulumunu tekrarladığını paritenin erken güçlü bir şekilde yükseldiği ancak daha sonra kazançlarının çoğunu ayrıştırdığını belirtti.

Ethereum özellikle 2020 Martının hızla yayılan COVID-19 pandemisinin öncülüğünü yaptığı küresel piyasa rotasının ardından 2020de güçlü bir performans gösterdi. Kazançları ana blok zincirinin patlayan stabilcoin ve merkezi olmayan finans sektörüyle artan katılımı nedeniyle en iyi kripto para birimi olan Bitcoininkini bile aştı.

Ancak daha yakın zamanlarda ETH / USD yorgunluk eğilimi gösterdi. Parite yıl başından bu yana yüksek seviyesi olan 488.95 $ dan yüzde 36.6 kadar düşüş gösterdi. ETH geri sıçrama girişiminde bulundu ancak 385-400 dolarlık bölgenin yakınında güçlü bir satış baskısı yükseliş düzeltme denemelerini engelledi.

Analist düşüş momentumunun başlangıcının bir işareti olarak söz konusu aralıktan tekrarlanan geri çekilmelere baktı. Ethereumun Ağustos 2019da zaten zirveye çıktığını ve şu anda tıpkı 2019da olduğu gibi “geri dönüş aşamalarının” ortasında olduğunu söyledi.

Ek olarak analist Ethereum piyasası için düşüş eğiliminin arkasındaki katalizörlere dikkat çekti.

Daha Yüksek Ücretler

Analist kripto para biriminin blockchain ağındaki gas fiyatları 700 gweiyi geçerken Ethereum ücretleri “tehlikeli derecede yüksek” dedi. Ortalama gas ücreti 490 gwei civarında seyrederken piyasa 540 gweiyi “çok yüksek” olarak değerlendiriyor.

Daha yüksek işlem maliyetleri bir blok zincirinin hem geliştiriciler hem de proje yöneticileri arasındaki çekiciliğini azaltır. Ethereum’un durumunda endüstri blok zincirinin önümüzdeki aylarda iş kanıtıdan hisse kanıtı durumuna geçmesini bekliyor.

Taşıma işlem ücretlerini ve gecikmeleri azaltmayı umuyor

Yine de diğer projeler Ethereumun gas maliyetlerine bir alternatif sunmak için rekabet ediyor. Eylül ayının başında Binance borsası PoW blok zinciri ile doğrudan bir rekabeti işaretlemek için yeni bir Ethereum uyumlu Binance Akıllı Zincir başlattı.

Binance CEOsu Changpeng Zhao merkezi olmayan finans projelerini Ethereumdan zincirlerine geçiş yapmaya açıkça davet etti.

Duyuru Binance’in yerel kripto para birimi BNB’nin yüzde 76’lık artışla yükselmesine yardımcı oldu. Binance Chain artık zincirinde BurgerSwap ve SushiSwap adlı DeFi projeleri var.

Düşüş Eğimimi Gösteren Ethereum Teknikleri

Diğer blockchain projeleriyle rekabeti arttıkça Ethereum düşüş eğilimi gösteren teknikler şeklinde risklerle de karşı karşıya kaldı.

Analist ETH / USD fiyatı ile momentum arasında bir farklılık olduğunu gördü. Geriye dönüp bakıldığında çift yükseldi ve daha yüksek bir iz bıraktı. Bununla birlikte momentum göstergeleri Göreceli Güç Göstergesi ve Hareketli Ortalama Yakınsama Uzaklaşması daha düşük zirveler oluşturdu.

Analist ayrıca Ethereum piyasasında günlük ticaret hacminde istikrarlı bir düşüş olduğunu belirterek daha az yatırımcının ETH tokenlerinin alım satımına aktif olarak dahil olduğuna işaret etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku