Unıswap, TVL de 2 milyar Doları aşan ilk DeFi protokolü

0 4

Merkezi olmayan borsa platformu Unıswap son zamanlarda toplam değeri kilitli (TVL) 1 milyar Doları aşan ilk merkezi olmayan finans (Defı) protokolü oldu. Unıswap protokolünde kilitli olan 2.06 milyar Dolar (bir Defı protokolünün ulaştığı en yüksek rakam) kripto para birimi yer alıyor.

Defı Pulsea göre Unıswap 2 milyar Dolarlık TVLye ulaşan ilk Defı protokolü olurken Unıswapın hakimiyeti şu anda % 18.59 olup tüm Defı piyasasında mevcut durum itibariyle 11.11 milyar Dolar TVL bulunuyor.

TVLde ikinci ve üçüncü sırada yer alan merkezi olmayan kredi protokolleri üreticisi olan Makerın TVLsi 1.95 milyar Dolarken Aavenin 1.56 milyar Dolar şeklindedir.

Unıswap kendi UNI yönetim tokenini başlattıktan kısa bir süre sonra en iyi Defı protokolü oldu. UNI tokeninin piyasaya sürülmesinden birkaç saat sonra protokol popülaritesinde bir artış gördü ve tokeni kısa bir süre sonra Binance ve Coinbase de dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimi borsasında piyasaya sürüldü.

Kullanıcılar kendilerine tahsis edilen Unıswap tokenlerini talep etmek için aceleci davrandı. Bu büyük bir Ethereum ağ tıkanıklığına neden oldu ve ağdaki işlem ücretlerinde bir artış yaşandı. Unıswap Eylül ayında toplam gaz tüketiminin % 35ini oluşturdu. Gaz fiyatları 700 gwei kadar yükseldi.

Kripto para piyasasında kaos hakimken Uniswapın tokeni UNI toparlandı. UNInin kripto piyasası düşerken hafif kazançlar elde etmesi Defı endüstrisinin gelecekte daha fazla kurumsal benimsenmeyi beklediğini gösteriyor.

Uniswap KuCoinin hackerı tarafından kullanıldı

KuCoin kripto borsasından büyük miktarlarda Bitcoin ERC-20 tokenleri ve sıcak cüzdanlarından yaklaşık 150 milyon Dolar değerinde ETH çalındı.

KuCoin hackerı çalınan ERC-20 tokenlerini Uniswapta satmaya çalıştı. Bununla birlikte bu yöntem ile hacker ERC-20 tokenleri dönüştürüldükten sonra ETH alsa da çalınan miktar Ethereum Blockchain üzerinde çalıştığından dolayı bir iz bırakabileceği ihtimaller arasında yer alıyor.

Hacker “Ocean” adı verilen token ile birlikte Uniswapta ERC-20 tokenlerini değiştirmeye çalıştı. Bu hareket Oceanın bir saatten daha kısa bir sürede % 4 oranında düşmesine sebep oldu. Analistler hacker tarafından çok sayıda farklı ERC-20 tokenleri elde edildiğinden Blockchaini yakından gözlemliyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku