Ülkenin vergi dolandırıcılığıyla ilgili ilk Bitcoin davasında 9 yıllık hapis cezası…

0 8

Eski bir Microsoft Mühendisi hediye kartları da dahil olmak üzere “depolanmış para birimi değeri” (CSV) şeklinde geçmiş işvereninden 10 milyon Dolardan fazla dijital değer çaldığı için dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Washingtonda yaşayan 26 yaşındaki bir Ukrayna vatandaşı olan Volodymyr Kvashuk diğer çalışanlarının hesaplarını ve kimliklerini CSVyi çalmak ve satmak için kullandı — iş arkadaşlarının dolandırıcılıktan sorumlu olduğu gibi görünmesini sağladı. Ayrıca Kvashuk parmak izini saklamak ve hileli vergi beyannameleri sunmak için bir Bitcoin (BTC) karıştırma hizmeti kullandı.

ABD avukatlık bürosundan Brian Moran şunları söyledi:

“İşvereninizden çalmak yeterince kötüdür ancak çalmak ve meslektaşlarınızı suçlu gibi göstermek zararı paranın ötesine taşır.

Kvushuk altı kara para aklama ve iki sahte vergi beyannamesi de dahil olmak üzere 18 federal suçla suçlandı. Ukraynalı çalınan fonları 1.6 milyon Dolarlık bir göl evi ve 160.000 Dolarlık bir Tesla aracı satın almak için kullandı.

Internal Revenue Service özel ajanı Ryan Korner cezalandırmanın “ülkenin vergi dolandırıcılığı olan ilk Bitcoin davası” olduğunu belirtti.

“Kısacası bugünün cezası internet üzerinden para çalamayacağınızı ve Bitcoinin işlenen suçu saklamayacağını kanıtlıyor.”

Kvashuk Ağustos 2016dan Haziran 2018de işine son verilene kadar Microsoftta çalıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku