ETH, 460 Dolar seviyelerinden düşmesine rağmen yükselişe hazır

0 0

Ethereum Bitcoinin 16.000 Dolara düştüğü geçen hafta ulaştığı 465 Dolarlık zirveden bu yana bir düşüşle karşılaştı. Mevcut durum itibariyle varlık 445 Dolar seviyesinde yer alıyor.

Analistler son fiyat zayıflığına rağmen ETHye güvenmeye devam ediyor. Bu varlık için hem teknik hem de temel sinyallerin piyasa değeri ile kesişmesinden kaynaklanıyor.

ETH boğalar bir düşüşten sonra bir miktar değeri geri almak için mücadele ettiklerinden son 24 saat içinde % 0.1 artış gösterdi.

Bir kripto varlık analisti düşüşün ardından paylaştığı grafik ile Ethereumun orta vadeli bir zaman diliminde nasıl yükseliş gösterdiğini belirtti. Grafik ETHnin son fiyat hareketinin aslında kritik bir direnç seviyesini aşan bir kırılma olduğunu ve daha sonra bu seviyenin destek olarak tekrar test edildiğini gösteriyor. Bu Ethereumun yakın gelecekte yükselişine devam edebileceğini gösterse de yeniden test etmesi uzak görünüyor.

Ethereumun destek olarak test ettiği direnç seviyesi boğalar için kritik önem teşkil ediyor.

Aşağıda görülebileceği gibi bu seviye yaz rallisinin ilk zirvelerini gösteriyor daha sonra Ağustos ayı sonlarında ve Eylül ayı başlarında düzeltmenin hızlandığı noktayı da işaret etti.

Bu emsal Ethereumun bu seviyeyi destek olarak doğruladığından önümüzdeki haftalarda 500 Dolara doğru hareket etmeye hazır olacağını gösteriyor.


                                ETHnin günlük ölçekte son birkaç aydaki fiyat hareketi

Bir yatırımcı son zamanlarda Ethereumun yakında Bitcoine karşı daha yüksek hareket edebileceğini gösteren beş faktöre işaret etti. Aşağıdaki grafik bu durumu özetliyor.


              Son birkaç hafta içinde Bitcoine karşı ETHnin fiyat hareketinin tablosu

Gözler BTC üzerinde

Ethereum yükseliş için teknik bir konumda olsa da fiyat hareketi büyük ölçüde günün sonunda Bitcoin tarafından belirleniyor.

Ethereum boğaları için analistler Bitcoinin önümüzdeki günlerde daha da yükselmeye devam edeceği konusunda emin olduklarını söylüyor. Haftalık olarak 14.000 Doların üzerinde güçlü bir kapanış sinyali veriliyor ve bu onu destek olarak belirliyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku