Uçuruma gidiyoruz diyen ünlü milyarder: Bitcoin in kaderi şekilleniyor

0 1

Facebookun eski yöneticisi Chamath Palihapitiya ilk Bitcoin yatırımcılarından biri… 2013te birçok kripto para satın alan Palihapitiya Bitcoinin fiyatı 80 dolar olduğunda birçok BTC satın aldı.

Palihapitiya finans sektörünü küresel ekonominin en son durumu ile yeniden izlemek için gerekli olanları listeledi ve Morgan Creek Dijital ortağı Anthony Pompliano ile katıldığı bir tartışma programında belirtiyor. Palihapitiya ayrıca Bitcoinin 2020lerde ekonomik krizden nasıl olumlu ayrılabileceğini de açıkladı.

Palihapitiya Bitcoinin kitlesel olarak benimsenmesi için hala çok uçucu olduğunu düşünüyor ancak son aylarda bu konuda ciddi ilerleme kaydedildiğini belirtti.

“Bitcoin henüz prime time için hazır değil”

Mevcut küresel mali krizi ve Bitcoin bağlantısı hakkında sorulduğunda Social Capital CEOsu BTCnin henüz prime time için hazır olmadığını söyledi:

“Hala spekülatif bir araç ve spekülatif olarak güvenilmez. Fiat paranın yerini alması gerektiğini söylüyorsanız ABD dolarının oynaklığına bakmak zorundasınız. Dolar olduğundan daha fazla değişken bir parayla değiştirilemez. Bu şekilde işe yaramaz.”

Palihapitiya fiat para birimlerinin şu anda istikrarlı bir şekilde çalışmakta olan ekonomilerin ana sütunları olduğunu belirtti ve oynaklığın Bitcoinin kitlesel olarak benimsenmesini engelleyen ana faktör olduğunu söyledi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku