Tarihteki en büyük iflas konusunda uyardı, Bitcoin’e dikkat çekti…

0 7

Goldman Sachsın eski Avrupa hedge fonu satış müdürü Raoul Pal finansal sistemin büyük bir iflas dönemine gireceğini düşünüyor.

Halen bir yatırım stratejisti ve Global Macro Investor ve Real Vision Groupun kurucusu olan Pal kısa bir süre önce Lindzanity podcastindeki üç veya dört aylık artış trendinden önce stoklarda yüzde 20lik bir düşüş beklediğini söyledi.

ERKİN ŞAHİNÖZ YORUMLADI… BITCOIN NEDİR? TIKLAYIN

Pal “Buradaki olasılıklara baktığımızda ekonomik etkilerin çok daha uzun vadeli olacağını söyleyebiliriz ve bence bu tarihin en büyük iflas olayı olacak” şeklinde konuştu.

“Yeni neslin her şeye bakış açısı sonsuza dek değişecek”

Pal yaklaşan krizin çok ağır olacağına ve bunun yeni neslin tüm psikolojisini değiştireceğine inanıyor ve şöyle diyor:

“Bu kuşaksal bir değişim… Bu kriz ne yapacak? Yeni neslin bakış açısını sonsuza dek her şeye değiştirecek. Olaylara şüphe ile yaklaşacaklar. Mesela emeklilik sistemi… Bu krizde de çökecek. Menkul kıymet piyasalarına bakacaklar “Bu benim için işe yarayan bir şey değil.” Ayrıca yaşlı nesillerden farklı olarak risk ve birikim konularına da bakacaklar.”

Bir kuşağın finansal sisteme karşı tutumunun nasıl değişebileceğini göstermek için Pal bin yıllık kuşağa bakmayı önerir.

“2000 ve 2008 krizleri nedeniyle binlerce yıl yaralandı. Finansal sisteme güvenmiyorlar. Onlardan önceki sistemleri reddedecek ve hem yeni hem de farklı kucaklamaları yapacaklar.”

Son olarak Pal portföyünün çoğunu kendisini koronavirüs salgınının ekonomik etkilerinden korumak için Bitcoine harcayacağını belirtiyor:

“Elimdeki net likit paradan önümüzdeki 12 ay için belki de daha uzun bir süre için yüzde 25 Bitcoin yüzde 25 altın yüzde 25 nakit ve yüzde 25 ticaret fırsatı şeklinde bir portföy oluşturacağım.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku