UBS STRATEJİSTİ : BİTCOİN GERÇEK PARA OLARAK KULLANILMAK İÇİN İSTİKRARLI DEĞİL

0 1

Küresel yatırım bankası UBS Bitcoinin ana paraya dönüşecek kadar istikrarlı olmadığını düşünüyor.

Banka kripto para biriminin teknolojik sınırlar ve sabit fiyat değişimleri olan bir kopuşu önleyen birçok etkene sahip olduğuna inanıyor.CNBC tarafından bildirilen UBS küresel makro stratejisti Joni Teves müşterilerine verdiği notlarda Bitcoinin hala “istikrarsız ve küresel işlemler veya ana akım varlık sınıfı için geçerli bir ödeme aracı haline gelme konusunda sınırlı” olduğunu söyledi.Teves ayrıca Bitcoinin gerçek para olarak kabul edilememesinin nedenlerinden biri olarak kriptonun fiyat istikrarsızlığından bahsetti.

Fiyat istikrarından yoksun olması nedeniyle bitcoin para olarak kabul edilmek için tatmin edilmesi gereken kriterlerden kısa düşüyor ”diye belirtti. Geçen yıl 20.000 $ olduktan sonra Bitcoin fiyatı % 60ını kaybetmesiyle birlikte büyük bir düşüş yaşadı.Geçtiğimiz hafta Bitcoin 8.000 $ da işlem gördü ancak şu anda 7385 $ a yakın işlem görmeye başladı.Kısa vadeli yatırımcılar için bitcoin fiyatlarının oynaklığı endişe kaynağı olmuştur. Öte yandan uzun vadeli alıcılar bu yüzden ödüllendirdi diyebiliriz.Şimdiye kadar Bitcoin diğer yatırım seçeneklerini geride bıraktı.UBSye göre kripto para birimi 2013ten bu yana hisse senetlerinin yüzde 16sına ve yatırım sınıfı tahvillerine göre% 16ya kıyasla yıllık bazda yüzde 216 oranında artmıştır.

Eski çekirdek protokolünü kullanarak günlük 30 milyar dolarlık Visas işlemlerini işlemek için blok büyüklüğünün 1MB yerine 188MB olması veya fiyatın 18761 dolar olması gerekecek.

Geliştiricilerin bu sorunları gidermek için yaptıkları değişikliklerin şimdiye kadar “yetersiz” olduğuna ve dijital varlığın paranın yaptığı “işlem hacmini” ele geçiremediğini düşünüyor.Teves şüpheciliğe rağmen bitcoinin bir geleceğe sahip olduğuna inanıyor ve aslında tüketici güvencelerine daha iyi bir düzenleme varsa “meşru bir varlık sınıfı” olarak görülebilir diyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku