Ünlü CEO Bitcoin Fiyatını 500 Bin Dolara Taşıyacak Faktörü Açıkladı!

418

9 Aralık Perşembe günü CNBC’ye konuşan Ark Invest CEO’su Cathie Wood, kurumsal yatırımcıların kripto paralara daha fazla yatırım yapması durumunda, Bitcoin (BTC) fiyatının 500.000 dolar seviyelerini aşabileceğini düşünüyor. 

Kurumsal firmalar portföylerinin yüzde 5’ini Bitcoin (BTC)ye taşımalı 

Bitcoin ve kripto para birimlerinin diğer yatırım araçlarına kıyasla çok farklı bir korelasyona sahip, yeni bir yatırım aracı olduğunu söyledi. Wood, kurumların her daim tahvil ve hisse senedi benzeri geleneksel yatırım araçlarının dışında  bir yatırım arayışında olduklarını belirterek, kurumların artık kripto paraya geçtiğini düşünüyorum diye belirtti ve şunları ekledi: 

Kurum yöneticileri, düşük korelasyonlara sahip, gelişmekte olan yeni varlık sınıflarına bakmak zorunda. Varlık tahsisi açısından çeşitlendirmenin ve ideal yatırımın anahtarı budur.

Açıklamalarına devam eden Cathie Wood, kurum firmalar zaman içinde portföylerinin yaklaşık yüzde 5’ini  Bitcoin (BTC)’E taşımaları halinde, BTC fiyatının  500 bin doları geçebileceğini söyledi. 

 Kurumsal yatırımcıların sayısı giderek artıyor 

Ünlü yazılım firması MicroStrategy gibi bazı kurumsal yatırımcıların şimdiden Bitcoin yatırımlarını arttırdıkları biliniyor. 9 Aralık’ta, Michael Saylor yönetimindeki dev şirket, yaklaşık 82.4 milyon dolar karşılığında 1.434 BTC daha satın aldığını ve BTC yatırımlarının devam edeceğini açıklamıştı.  MicroStrategy, BTC’ye yatırım yapan şirketler başında geliyor. Dev yazılım firması, şu anda mevcut fiyatlarla tahmini 5,9 milyar dolar değerinde 122.477 BTC’ye sahip görünüyor. 


Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Elon Musk’un yöneticisi olduğu Tesla ise yaklaşık 2 milyar dolar değerinde 43.200 adet Bitcoin yatırımı ile ikinci sırada yer alıyor. Square’un kurucusu Jack Dorsey ise, 8.027 adet BTC ile BTC’nin üçüncü en büyük kurumsal sahibi konumunda bulunuyor. Dünyanın en büyük kripto fonu olan Grayscale şu anda 46.6 milyar dolarlık kripto fonuun yönetiyor ve bu fonun aslan payı, yaklaşık yüzde 68’i BTC’de bulunuyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele’de 4 Aralık’ta dipten 150 BTC daha satın aldıklarını açıklamıştı. CoinGecko’ya göre, Bitcoin fiyatları bugün tekrar geri çekildi ve şuan yüzde 4 daha düşerek 48 bin dolar seviyelerine geri çekilmiş durumda. Lider kripto para birimi, saatler içinde 16 bin dolarlık bir aşağı yönlü kırılma yaşamadan önce, yaklaşık 58 bin dolar seviyelerinden işlem  görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku