Teknik Analist Bitcoin, Ethereum ve ADA İçin Kritik Seviyeleri Açıkladı

2.165
Önde gelen analistlerden Justin Bennett, Cardano (ADA) ve Ethereum’un (ETH) fiyat hareketinin büyük ölçüde Bitcoin (BTC)’in sergileyeceği performansa bağlı olacağını söylüyor.

Ethereum, 4200 dolar, Cardano ise 1.50 dolar seviyelerini tutmalı

Yayınladığı yeni analizde Bennett, Ethereum’un 4.200 dolar seviyesindeki desteğinin önemli olduğunu söylüyor. Bennett’e göre, Ethereum, Bitcoin (BTC)’in bir sonraki hamlelerine bağlı olarak daha da değer kazanabilir. Analist, “4.200 dolar seviyesine çıkarsak, 4.600 dolar gibi daha yüksek seviyelere doğru yol alabiliriz. Bitcoin, 53 bin dolarlık direnç seviyesine ulaşırsa, ADA ve ETH için daha iyi bir tablo ortaya çıkacak.”  ifadesini kullandı. Ethereum an itibariyle 4.066 dolardan işlem görüyor. Bennett, şu anda 1,35 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip olan akıllı sözleşme platformu Cardano fiyat hareketini de inceliyor. Bennett’e göre, eğer Cardano 1,50 doların üzerine çıkarsa, bu daha fazla fiyat artışına işaret ederken, fiyat, 1,35 doların altına düşerse, ADA daha da dipleri görebilir.
Analist, ”Cardano, grafikte ilginç bir yere ulaştı. Şu anda günlük kapanış bazında tutulan 1,35 dolar civarında bir destek var. Bunun devam edip etmediğini göreceğiz. Hepimizin bildiği gibi, muhtemelen Bitcoin (BTC)’in 53 bin doların üzerine çıkıp çıkamayacağına bağlı olacak. 1,50 doların üzerinde bir kapanış, mevcut güce işaret edecek ve 1,70 dolar ihtimalini ortaya çıkaracak, 1,35 doların altında bir kapanış ise, daha fazla düşüşe işaret edecek.” açıklamasını yaptı. Cardano an itibariyle 1.29 dolardan işlem görüyor. Bennett, yaklaşık bir hafta önce birkaç saat içinde  yüzde 20’den fazla düştükten sonra Bitcoin’in “etkileyici bir toparlanma” yaptığını söylüyor.

 

Bitcoin, 53 bin doları geçmeli!

Bennet, Bitcoin 53 bin doların üzerine çıkmadıkça, şimdiye kadar kaydedilen toparlanmanın “sadece geçici bir ralli” olduğunu söylüyor. Bitcoin, an itibariyle 48.047 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca, Bloomberg analistlerinden McGlone, enflasyonist baskıların, emtia fiyatlarının ve hisse senetlerinin düşmesine yol açtığı için gelecek yılın çok farklı olabileceğini savunuyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, analist, “Bitcoin, 100 bin dolar ve altın 2 bin dolar olacak. Zirveye çıkan emtialar ve hazine tahvilindeki düşüş, 2022’de enflasyon riskine işaret ediyor. Bu durum, Bitcoin ve altın üzerinde olumlu sonuçlar doğuruyor.” açıklamasını yaptı.  Analist ayrıca, bir önceki gönderide, ham petrol fiyatlarının şu anda yaklaşık 2008 küresel mali krizinden hemen önceki seviyeye eşit olduğunu vurguladı. McGlone, Bitcoin hakkındaki iyimser görüşleri ile tanınıyor. Bitcoin’e karşı kötü bir performans sergileyeen altın da enflasyondan faydalanabilir. Bitcoinve altın tartışması, son yıllarda ivme kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku