MicroStrategy 414 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı! İşte Ayrıntılar

118

Bitcoin (BTC)’in kurumsal benimsemesinin öncüsü haline gelen iş zekâsı firması MicroStrategy, hazinelerine 7.002 BTC’lik bir yatırım daha ekledi. Firmanın CEO’su Michael Saylor, 414 milyon doların üzerinde yatırım yaptıklarını ve en son satın aldıkları BTC’ni ortalama 59.187 dolar fiyatla aldıklarını açıkladı. İşte ünlü şirketin yaptıkları yatırımın detayları…

MicroStrategy, yine büyük bir BTC yatırımı yaptı

Ünlü iş zekası firması MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ünlü bir Bitcoin taraftarı olarak tanınıyor. Saylor’ın CEO’su olduğu şirket sıklıkla yaptıkları BTC yatırımları ile gündeme geliyor. En son satın aldıkları BTC miktarı ile Microstrategy’nin toplam Bitcoin varlığını 3,57 milyar dolarlık bir yatırımla satın alınan 121.044 BTC’ye ulaşıyor. MicroStrategy’nin bundan önceki BTC satın alımı, yaptıkları yatırımdan sonraki iki yıl içinde zaten yüzde 100 getiri sağladı.

MicroStrategy, geçen yıl ağustos ayında en iyi kripto para biriminin 10 bin doların biraz üzerinde işlem gördüğü sırada Bitcoin (BTC) satın almaya başladı. Ünlü şirket o zamandan beri Fortune 500 şirketi ya nakit olarak ya da borç güvenlik teklifleri yoluyla para toplayarak bir dizi yatırım yaptı. Lider kripto para biriminin fiyatı birkaç kez 30 bin doların altına düştüğü ve yatırımlarında para kaybetmenin eşiğine geldikleri Mayıs-Haziran aylarında bile Saylor, Bitcoin’lerini satma niyetlerinin olmadığını açıkça belirtti.

MicroStrategy, kurumsal Bitcoin benimsemesine öncülük ediyor

MicroStrategy, bilançosunda çok fazla Bitcoin biriktirdiği için bir finans firması olarak kolayca nitelendirilebilir. CEO Michael Saylor, şirketin dönüşümünde ve BTC’nin benimsenmesinde kilit bir rol oynadı. Saylor, ABD Merkez Bankası’ndan gelen sürekli baskı nedeniyle değer kaybetmeye devam eden ABD Dolarını bilançosunda tutmak yerine, BTC’nin bu yıl rekor kıran enflasyona karşı müthiş bir yatırım kaynağı görevi gördüğüne inanıyor.

MicroStrategy, bilançosuna milyarlarca değerinde BTC eklemekle kalmadı. Şirket aynı zamanda halka açık diğer birçok firmayı şirketlerinin bilançolarına BTC eklemeye teşvik ve motive etti. Saylor ayrıca Tesla ve Elon Musk’ı Bitcoin topluluğuna kazandırdığı için de övgü alıyor. Kriptoarena.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere, Saylor, Türk lirası değer kaybederken Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na BTC alması tavsiyesinde bulunmasıyla da çok konuşulmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku