Twitter hackerları tarafından elde edilen Bitcoinlerin yaklaşık % 22 si mixing hizmetine gidiyor

0 1

Blockchain analiz firması Ellipticin en son raporuna göre Twitter dolandırıcılığından çalınan Bitcoinlerin % 22 veya 2.89 BTCsi aklama için Wasabi cüzdanına gönderildi.

Eliptik analiz firmanın bir Wasabi cüzdanının bir parçası olduğuna inandığı bir cüzdan adresini belirledi.

Twitter bilgisayar korsanları yaklaşık 100.000 dolar değerinde BTCden kurtuldu. Şimdi ise işlemleri birleştirmek ve yetkililer ile diğer üçüncü şahıslar tarafından herhangi bir izleme girişimini engellemek için anonim hizmetler kullanıyorlar.

Dolandırıcılık sonrası bilgisayar korsanları bir ya da daha fazla borsada para kazanmayı hedefliyor. Elliptic zorluklarından birinin de Elliptic veya Exchangein platformlarındaki tüm Bitcoin işlemlerinin kaynağını izlemek için kullanacağı blockchain izleme araçlarını atlamak olduğunu söylüyor.

“Yazılımımız onlara fonların Twitter saldırısından kaynaklandığını söylerse fonları dondurup kolluk kuvvetlerini bilgilendirmeleri muhtemeldir.”

Wasabi Tor ağında ConJoin olarak bilinen bir özelliği kullanan ve birden fazla adresin fonlarını birden fazla girişten tek bir büyük işlemde birleştirmesini ve anonim çoklu çıkışlar oluşturmasını sağlayan bir masaüstü cüzdanıdır.

Hackerlar hızlı hareket ediyor

Eliptik ayrıca bilgisayar korsanlarının Wasabi cüzdanını kullanmalarının akıllıca olduğunu çünkü borsaların fon kaynağını izlemesini zorlaştırdığını belirtti. Doğru yapıldığında CoinJoin özelliği işlemlerin blockchain izini tamamen görünmez hale getiriyor.

Bununla birlikte Ellipticin üstün izleme araçlarından ikisini kripto işlem izleme ve kripto cüzdan taramasını kullanarak Exchange Elliptic tarafından tanımlanan adreslerle bağlantılı herhangi bir fonu tarayabilecek.

“Artık Wasabi Cüzdanlarının twitter saldırısının gelirlerini aklamaya yardımcı olmak için kullanıldığını biliyorlar bu kaynaktan kaynaklanan herhangi bir müşteri depozitosu için uyanık olabilirler.”

The Block araştırma direktörü Larry Cermakın bir başka ilgili araştırma güncellemesine göre hackerlar birkaç borsada çok az mevduat yaparak teste başladı.

“Anlayabildiğim kadarıyla twitter korsanı zaten dört borsa olan Coinbase Binance BitPay ve CoinPaymentse küçük (<$20) mevduat yaptı. Muhtemelen tepkilerini test edecekler. Aynı zamanda fonları hareket ettirmeye başladılar.”

Hackerlar acımasız

Elliptic 16 Temmuzdan bu yana davayı takip ederken konuyla ilgili olarak şunları söylüyor :

“Bitcoinde 110 bin dolardan fazla tehlikeye atılmış Twitter hesapları tarafından gönderilen adresler tarafından alındı. Bu adresleri takip ediyoruz ve bu fonların nakde çevrilememesini veya aklanamamasını sağlamak için müşterilerimizle birlikte çalışıyoruz.”

Elliptic tarafından yapılan bir sonraki önemli güncelleme bilgisayar korsanlarının birleştirmeye hazır fonları dağıtmaya başladığı üzerineydi.

Para güvenliği ihlal edilen Twitter hesapları tarafından gönderilen adresler tarafından alınan Bitcoindeki 120 bin dolarlık hareketin üzerinde 65 dolar şimdi diğer adreslere transfer edildi. İzliyoruz. ”

Wasabi Cüzdanının yanı sıra bilgisayar korsanları da fonlarının bir kısmını ChipMixer ile birleştirdi. Ellipticin baş bilim adamı ve kurucu ortağı Tom Robinson sadece bir bilgisayar korsanının dahil olduğunu öne sürecek kadar ileri gitti.

” #TwitterHack bitcoinleri tekrar hareket etmeye başladı-bazıları Chipmixera gönderiliyor. Hackerın Bitcoinlerini alan iki cüzdandan gelen fonların eşzamanlı hareketi hala bir kişinin kontrolü altında olduklarını gösteriyor.”

Bugün Twitter tarafından tam olarak ne olduğu hakkında yayınlanan ayrıntılı bir raporda sosyal ağ çalışanlarından birinin tehlikeye atıldığını ve kullanıcılarına güven duymaya söz verdiğini kabul ediyor.

Twitter “Utandık hayal kırıklığına uğradık ve her şeyden çok üzgünüz” dedi. Bunun üzerine bunun bir Bitcoin dolandırıcılığı değil bir Twitter aldatmacası olduğu düşünülüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku