Twitter daki kripto fenomenlerinin piyasada fiyat artırma gibi bir etkisi yok

0 1

BDCenterdan gelen rapor tweetlerin fiyat artışına neden olmaktan çok fiyatı takip ettiğini ortaya çıkardı.

Kriptodaki herkesin bir fikri vardır. Aslında kripto para biriminin kendisi tartışmalı bir fikirdir ve de geleneksel ekonomiye merkez bankalarına ve dünyanın çoğunun artık parayı düşünme biçimine karşı bir önlem.

Peki Twitterda fenomen olan kişiler ve twitterin kendisi Bitcoin fiyatını etkiler mi?

Hayır! Dijital pazarlama ve danışmanlık firması BDCenter tarafından yapılan bir araştırmaya göre az oranda bile değil. Aslında kripto fenomenleri herhangi bir türden pek fazla etki yapmıyor olabilir. 2018 ile Haziran 2020 arasında yüzden fazla İngilizce paylaşım yapan kripto fenomenlerinin 11 milyon tweetini analiz eden araştırmacılar “Fenomenler haberleri takip ediyor yaratmıyor” diyor. 

Raporda “Belirli bir coin hakkında daha sık tweet atmaya başladıklarında bunun nedeni fiyatının değişmesi – tersi değil” dedi.

“Tüm grafikler aşağı yukarı aynı şeyi gösteriyor:” Bahsetmeler “eğrisi fiyat eğrisini takip ediyor. Fiyat güçlü bir şekilde dalgalandığında fenomenler madeni para hakkında daha fazla yazma eğilimindedir.”

Bu bağlamda “fenomenler” günde en az bir tweet atan “belirli bir blok zinciri veya proje yerine bir bütün olarak sektör” hakkında tweet atan ve 10.000den fazla takipçisi olan Twitter hesaplarını ifade eder; “kripto hakkında bilgi sahibidirler ve itibarına değer verir;” ve “aktif bağlı bir takipçiye” sahiptirler.

BDCenter aralarında 30 milyondan fazla takipçisi bulunan 123 hesabı inceleyerek bu sonuçlara ulaştı. 

BDCenter araştırmasındaki büyük coinlerden 138.000 kez bahsedildi. Bu bahsetmelerin % 70ini sadece 30 fenomen oluşturuyor. Tiffany Hayden ve Francis Pouliot en çok kriptodan bahsedenler olarak öne çıkarken Anthony Pompliano de en çok etkileşim yapan fenomen oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku