Twitter CEO’su NFT Satışından Elde Ettiği Geliri Bitcoin’e (BTC) Çevirip Bağışlayacak

0 37

Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Twitter’ın kurulması ile birlikte attığı ilk tweeti NFT olarak satışa çıkarmıştı. Dorsey yaptığı son açıklamaya göre açık artırmadan elde ettiği tüm geliri Bitcoin’e (BTC) çevirmeye karar verdiğini belirtti.

Bitcoin’e çevrilen açık artırma geliri ise, Doğu Afrika’da aşırı yoksulluk içinde yaşayan ailelere odaklanan ve kar amacı gütmeyen kuruluş GiveDirectly’ye bağışlanacak.

Valuables’ta satışa çıkan Dorsey’in ilk tweeti, 21 Mart tarihine kadar açık artırmada olacak. Şimdiye kadar gelen en büyük teklif ise Bridge Oracle CEO’su Türk asıllı Sina Estavi’den geldi. Estavi, 2.5 milyon dolarlık teklifinin ardından pek çok ana akım medya kuruluşunda manşetlerde yer aldı.

Jack Dorsey yıllardır sıkı bir Bitcoin savunucusu. Geçtiğimiz Ekim ayında kendisine gelen bir soru üzere sadece Bitcoin’e sahip olduğunu, Ethereum (ETH) gibi altcoin’ler ile ilgilenmediğini belirtmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku